Пожарът в санданското село Петрово се разгоря отново

Вчера следобед огнената стихия в село Петрово отне живота на двама горски служители

Пожар
Пожар Източник: Facebook

Огънят в санданското село Петрово се разгоря отново. Пожарът вече е обхванал около 300 дка. Ситуацията остава тежка. В момента на място са горски служители, пожарникари и военна техника. Няма опасност за хората в района.

 

През нощта на място също е имало дежурни екипи. Днес в гасенето се включват отново горски служители и пожарникари. На по-късен етап община Сандански има готовност да организира и доброволци, които обаче трябва да бъдат добре екипирани.

 

Вчера следобед огнената стихия в село Петрово отне живота на двама горски служители. Днес е ден на траур в родните им места Петрич и Кресна. Хората са потресени от случилото се. Приятели и близки на загиналите лесничеи недоумяват как не са могли да избягат от огъня, тъй като са били опитни.

 

Според бащата на едната от жертвите, екипировката им не е била достатъчно добра за толкова сериозна ситуация с пожара. При инцидента пострада и трети лесничей, който е настанен в Пирогов.

Още от "Благоевград"

Реорганизират движението в отделни участъци на АМ "Струма" за възстановяване на ограничителни системи

На 9 август, от 8 ч. до 17 ч. дейности ще се извършват в участъка от 43-и до 75-и км в посока София. На 10 и 11 август, между 8 ч. и 17 ч. ще се работи в отсечката между 42-и и 85-и км посока Кулата

Прочетете повече прочетете повече

Окръжна прокуратура - Благоевград предаде на съд непълнолетен за опит за грабеж с причиняване на тежка телесна повреда

На 14.12.2022 г. обвиняемият Б.С. се намесил в спор между няколко лица в гр. Петрич, възникнал по повод неизплатен паричен заем в размер на 10 лева

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени