Продължава да се разраства пожарът в Национален парк "Рила"

Пламъци и черен дим се виждаха по пътя Симитли-Банско. Горяха сухи треви, хвойнови храсти и гора

Горски пожар
Горски пожар Източник: SiteMedia Consultancy

Десети ден продължава борбата с огнената стихия в Национален парк "Рила", предаде БНР. Пожарът продължава да се разраства.

 

Ситуацията остава тежка. До късно снощи десетки пожарникари, служители на парка горски , военни и доброволци гасиха огъня, който обаче беше разпространяван върхово от силния вятър вдигаше пожара върхово. Пламъци и черен дим се виждаха по пътя Симитли-Банско. Горяха сухи треви, хвойнови храсти и гора.

 

Пътят за Разлог и Банско от Симитли
Пътят за Разлог и Банско от Симитли Източник: Zonanews

Най-много сили бяха разположени по северния фронт на пожара. След неуспешни усилия на останалите на терен през нощта екипи, да не допуснат разрастване на огъня по периметъра , той продължава да обхваща нови територии.

 

В борбата със стихията днес ще участват близо сто огнеборци. Те обаче са категорични, че без летателна техника пожарът няма да бъде овладян.

Още от "Благоевград"

Радев за инцидента с евреите в Банско: Нека чуждестранните политици се запознаят с фактите, преди да коментират

В традициите на обществото и институциите ни е да не се приемат каквито и да е прояви на ксенофобия, расизъм и антисемитизъм и винаги да реагират. Ние сме реагирали и осъдили езика на омразата, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Следобед се ограничава движението на тежкотоварни автомобили по магистралите "Тракия" и "Струма" и през Кресненското деф

Временната промяна в организацията на движение се предприема, за да се ограничат предпоставките за пътни инциденти от неправилно изпреварване и образуването на колони

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени