Състезател загина по време на рали "Благоевград"

Фаталният удар стана този следобед в района на село Делвино

Състезател загина по време на рали "Благоевград" Източник: Община Благоевград

Състезател загина по време на планинско изкачване "Благоевград", първи кръг от националния шампионат. 550-годишният състезател на "АСК Грийн Фокс Моторспорт" Георги Георгиев се е забил в стена край село Делвино и е издъхнал на място. Георгиев е карал черно "Субару" с номер 35.

След като финиширал на втория манш днес, пилотът отнел газта, но колата се завъртяла встрани по неизвестни причини и се е забила в стена от страната на състезателя. "Може да му е прилошало, а може и да е имало технически проблем", коментираха организаторите на спортното събитие.

Фаталният удар стана този следобед в района на село Делвино. Стартът на планинското рали състезание беше даден днес. Заради инцидента състезанието е прекратено. Последният смъртен случай в автомобилно състезание у нас стана през 2017 г.