Ахмед Доган събира в "Росенец" оперативното бюро на ДПС

Предстои партията да вземе важни решения за парламентарния вот

Ахмед Доган
Ахмед Доган Източник: Пресцентър на ДПС

Движението за права и свободи (ДПС) продължава активната си подготовка за предстоящите парламентарни избори, като Централното оперативно бюро (ЦОБ) на партията ще се събере във вторник, в лятната резиденция на почетния председател Ахмед Доган в "Росенец". Срещата е насрочена за 14:00 часа и се очаква да бъде ключова за решаване на въпроси, свързани с политическата стратегия на ДПС за изборите, информира bTV.

 

Преди шест дни в централата на ДПС в София се проведе заседание на колективните органи на партията, но на него не присъстваха фигури, близки до Делян Пеевски. Във вторник обаче, се очаква Ахмед Доган да бъде домакин на следващата важна среща в своята резиденция в "Росенец".

 

Напрежението в партията се засилва, след като различията между Ахмед Доган и Делян Пеевски станаха публично достояние. През последните месеци, Доган все по-често обитава своята резиденция и приема активисти на партията, които се считат за негови близки съюзници. Конфликтите между двете ключови фигури в ДПС се разгоряха след гласуването на проектоправителството на ГЕРБ-СДС с премиер Росен Желязков, което беше подкрепено от част от депутатите на партията, въпреки нежеланието на Доган.

 

Рамадан Аталай, депутат от ДПС, разкри в интервю, че Ахмед Доган е настоял движението да не подкрепя кабинета "Желязков". Това решение обаче не беше споделено от всички депутати на партията, което доведе до напрежение и вътрешнопартийни противоречия.

 

Миналата седмица Пеевски публикува отворено писмо, озаглавено "Няма тема "Доган – Пеевски", има тема "Пеевски и дерибеите", с което отхвърли идеята за вътрешнопартийна борба. Въпреки това, Ахмед Доган открито призова за оставката на Пеевски и обвини част от ръководството на партията в опит за вътрешнопартиен преврат.

 

Почетният председател настоява за оставката на още петима високопоставени членове на ДПС, сред които са Халил Летифов, Станислав Анастасов, Хамид Хамид, Ертен Анисова и Радослав Ревански.

Още от "Бургас"

Промени в движението по две отсечки от АМ “Тракия“

От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Изграждаме модерно пристанище на остров "Св.св. Кирик и Юлита", което ще поеме туристическите кораби

В момента в Созопол са регистрирани 8 туристически кораба за сезонен превоз на пътници, всеки с капацитет над 35 души, както и пътнически катамаран по линията Созопол – Несебър със 100 места

Прочетете повече прочетете повече

Бургас ще бъде домакин на Европейско първенство по спортна стрелба през февруари

Това домакинство е важно не само за Бургас, но и за цялата страна, тъй като за първи път от три десетилетия България приема такъв мащабен континентален шампионат по спортна стрелба

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени