Доц. Ангел Кунчев: До края на август ще достигнем максимални стойности на заразените с COVID-19

По думите му засега вирусът протича по-леко отпреди

Доц. Ангел Кунчев
Доц. Ангел Кунчев Източник: БТА

Новозаразените са поне 4-5 пъти над официалната бройка, смята главният здравен държавен инспектор. Здравните власти трябва да вземат мерки за разпространението на коронавируса сега, за да не се стигне отново до препълнени болници. Това каза в ефира на NOVA доц. Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор.

 

По думите му страната ни е навлязла в нова COVID вълна. "Има значителен дял скрита заболеваемост. Една от задачите ми е да направим така, че изследването да е по-достъпно. Апелирам Здравната каса също да прояви разбиране. Новозаразените са поне 4-5 пъти над официалната бройка. Виждате какво става във Франция, Гърция. Очаква се, че в средата и края на август да достигнем максимални стойности на заразените за тази вълна", допълни Кунчев.

 

По думите му засега вирусът протича по-леко отпреди. "Фактът, че ЕК удължи срока на зелените сертификати с още една година обаче, показва, че и те са притеснени. Строги мерки засега не се налагат”, каза още доцентът.

Още от "Бургас"

Музеите в Бургаско с единодушно решение: Европейската Нощ на музеите през 2026 г. ще бъде отбелязана общо от всички култ

Подготвя се богата съвместна културна програма – изложби, концерти, работилници за най-малките, ревюта, фолклорни изпълнения и др.

Прочетете повече прочетете повече

Започват консервационно-реставрационните работи и експонирането на замъка и централния вход на средновековния град Русок

По проект на обща стойност 947 916 евро, са предвидени изключително детайлни работи, съобразени изцяло с най-новите изисквания и материали

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени