Двама пешеходци загинаха, затиснати между микробус и ТИР в Бургас

Те са отивали на работа

Двама пешеходци загинаха-Бургас
Двама пешеходци загинаха-Бургас Източник: NOVA NEWS

Двама души са загинали при катастрофа, станала в Бургас в четвъртък сутринта. В 07.54 ч. на ул. "Крайезерна" в близост до безмитната зона възниква тежък пътен инцидент, при който двама мъже и една жена от кв. "Долно Езерово" са затиснати от преминаващ камион към паркиран ТИР.

 

Водачът на движещото се превозно средство не преценил правилно страничното разстояние при разминаване. Единият мъж и съпругата му загинали на място, а третият пострадал е откаран в болница. Няма данни за здравословното му състояние.

 

Бащата на шофьора сподели пред камерата на NOVA, че синът му е бил засечен от голям камион. Мъж, пътувал в камиона, причинил инцидента, пък посочи, че всичко се е случило за секунди и разказа, че ТИР е предприел рисковано изпреварване и е притиснал превозното средство, в което се е возил.

 

Пътната отсечка е проходима в едното платно. Движението се регулира от полиция. Предстои извършване на оглед.

 

Още от "Бургас"

Полицията задържа 2 жени за измами с кредити

Полицейската операция е била проведена на територията на София, Кюстендил, Бургас и ловешкото село Румянцево, с участието на служители на сектор "Измами" в Главна дирекция "Национална полиция" и от областните дирекции в Стара Загора, Ловеч, Кюстендил и Бургас

Прочетете повече прочетете повече

До 7500 лв. може да получи едно семейство, пострадало от наводненията в последните дни, продължават проверките на строеж

На следващото заседание на Министерския съвет предстои да бъде гласувана подкрепа за семействата на загиналите хора, като вероятно сумата ще бъде 15 000 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени