ГЕРБ-Бургас със сигнали за технически проблеми в изборния ден

По този начин се поставя под съмнение дали изборният ден ще приключи в законновия посочен час, коментира Димитър Бойчев

Димитър Бойчев
Димитър Бойчев Източник: ПП ГЕРБ

За технически проблеми с машините при началото на изборния ден сигнализират от ГЕРБ-Бургас. Първият случай е в СИК №34 в гр.Несебър, кв. "Черно море", детска градина "Моряче". Там е възникнал проблем с машините за гласуване в началото на изборния ден.

 

"Във въпросната секция има две устройства за гласуване, едно от който е било настроено да започне работа час по-късно от законно установенето време (07.00 ч.. )На място е извикан техник, който не е имал оторизация да промени часа и се е наложило да се изчака със започването на изборния ден. Това е предизвикало струпване на хора и забавяне на процеса на гласуване", коментира областният председател Димитър Бойчев.

 

Той допълва, че по този начин се поставя под съмнение дали изборният ден ще приключи в законновия посочен час. В противен случай това противоречи на Изборния кодекс в частта за "начало и край на изборния ден". Още един технически проблем е регистриран в бургаския квартал "Лозово". СИК 198. Устройството за машинно гласуване не е успяло да стартира в 07.00 ч., изписва надпис "няма хартия" и този проблем все още не е отстранен. На място е извикан техник на фирмата за поддръжка на машините, но не е настъпила промяна.

 

"ЦИК е уведомена за проблема в кв. Лозово, но повече от час след началото на изборния ден не се е произнесла все още по случая и не е разрешила преминаването на гласуване с хартиена бюлетина. Отнема се правото на хората да изразят своя вот, жителите на кв. "Лозово" са се върнали по домовете си, след като са чакали пред секцията. Съкращава се и времето за гласуване по този начин. Настояваме незабавно да се проверят посочените сигнали и да се приложи необходимите действия при констатирано нарушение", категорични са от ГЕРБ-Бургас.

Още от "Бургас"

Именит диригент и изтъкнати певци представят величествен спектакъл на "Аида" на тракийското светилище Бегликташ 

Под палката на проф. д-р Григор Паликаров, солисти, оркестър, хор и балет ще изваят епична картина на мащабната постановка под звездите на Странджа

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков за младежите, които помагат в гасенето на пожарите в Сунгурларе: Те са представители на всички, които

Даниел Гълъбов, Александър Димитров, Виктор Николов, Атанас Кръстев и Станислав Божиков днес гостуват в Министерския съвет по покана на премиера

Прочетете повече прочетете повече

"Moя прекрасна лейди" за последен път в Бургас на 13 август в Летния театър

След успеха в Бургас, Русе и Варна и София, световноизвестният мюзикъл ще бъде представен за последен път в Бургас на 13 август – поради ограничения брой спектакли с платени авторски права

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени