Командироват полицаи от страната и чужбина по Южното Черноморие

Тази сутрин ще започнат първите им съвместни наряди

Южно Черноморие
Южно Черноморие Източник: Zonanews

Първите командировани полицаи по Южното Черноморие за летния туристически сезон вече са в "Слънчев бряг". Тази сутрин ще започнат и първите им съвместни наряди, заедно с колегите им от районното полицейско управление в курорта. Към момента там са изпратени 50 униформени от различни полицейски управления от вътрешността на страната.

 

"Първата смяна с командировани служители започна от 10 юни и ще е с продължителност до 30-и. Това са 50 служители от различни областни дирекции. Подразделенията, от които имаме подкрепление, са от звена "Охрана на обществения ред". Има и командировани служители с разследващи функции за справяне с различни по вид престъпления”, обясни пред NOVA началникът на районното управление Павел Колев.

 

Първите командировани чужди полицаи ще пристигнат в началото на месец юли, като командировката им ще продължи до 30 август. Очакват се униформени и от Чехия, Полша, Румъния и Германия.  

Още от "Бургас"

Музеите в Бургаско с единодушно решение: Европейската Нощ на музеите през 2026 г. ще бъде отбелязана общо от всички култ

Подготвя се богата съвместна културна програма – изложби, концерти, работилници за най-малките, ревюта, фолклорни изпълнения и др.

Прочетете повече прочетете повече

Започват консервационно-реставрационните работи и експонирането на замъка и централния вход на средновековния град Русок

По проект на обща стойност 947 916 евро, са предвидени изключително детайлни работи, съобразени изцяло с най-новите изисквания и материали

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Последни новини

Най-четени