Край на запазването на шезлонг с хавлия на плажа

Концесионери разработват мобилно приложение, с което туристите да правят резервация на шезлонги и да проверят кои са свободни, както и да платят онлайн

Плаж
Плаж Източник: Zonanews

Концесионери на морски плажове са решили да спрат порочната практика със запазване на шезлонги с хавлии. Те разработват мобилно приложение, с което туристите да правят резервация на шезлонги и да проверят кои са свободни, както и да платят онлайн, съобщава БГНЕС.

 

Приложението трябва да заработи преди откриването на летния сезон на 1 юни. Така ще бъдат избегнати порочни практики, както и плащания на трети лица, казва председателят на Асоциацията за развитие на дейностите по морските плажове Симеон Цветков.

 

Честа практика е шезлонги и чадъри, особено на първа линия, да се запазват с хавлии, които стоят там часове и дни наред, без шезлонгът да се позлва. Или да се плаща на спасители за запазване на шезлонг на първа линия рано сутрин.

 

Според Цветков поскъпването на чадърите и шезлонгите това лято няма да надхвърли 15% - сравнимо с увеличението на концесионната такса.

Още от "Бургас"

Промени в движението по две отсечки от АМ “Тракия“

От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Изграждаме модерно пристанище на остров "Св.св. Кирик и Юлита", което ще поеме туристическите кораби

В момента в Созопол са регистрирани 8 туристически кораба за сезонен превоз на пътници, всеки с капацитет над 35 души, както и пътнически катамаран по линията Созопол – Несебър със 100 места

Прочетете повече прочетете повече

Бургас ще бъде домакин на Европейско първенство по спортна стрелба през февруари

Това домакинство е важно не само за Бургас, но и за цялата страна, тъй като за първи път от три десетилетия България приема такъв мащабен континентален шампионат по спортна стрелба

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени