Мария Бакалова участва в късометражен филм с послание срещу насилието на пътя

Филмът завършва турнето си в страната с премиера в Бургас и дебютира в платформата MAX

 късометражният филм "Това, което остава" на режисьора Димитрис Георгиев
късометражният филм "Това, което остава" на режисьора Димитрис Георгиев Източник: Община Бургас

След поредица от прожекции с препълнени зали и правостоящи зрители в София, Стара Загора и Пловдив, късометражният филм "Това, което остава" на режисьора Димитрис Георгиев ще завърши официалната си обиколка из страната с гала премиера в Бургас на 1 юни (събота), 17:00 ч. в Културен дом НХК.

 

 късометражният филм
късометражният филм "Това, което остава" на режисьора Димитрис Георгиев Източник: Община Бургас

Премиерата в Бургас се реализира с подкрепата на Община Бургас, а събитието ще бъде отбелязано с ексклузивното присъствие на номинираната за "Оскар" Мария Бакалова, която се завръща в родния си град, за да представи филма лично пред бургаската публика.

 

Мария Бакалова
Мария Бакалова Източник: Община Бургас

В същия ден, 1 юни, филмът ще бъде достъпен и за зрителите в цялата страна чрез платформата MAX, което ще даде възможност на още по-широка аудитория да се докосне до тази лична и обществено значима история.

 

"Това, което остава" на режисьора Димитрис Георгиев с участието на Мария Бакалова, Захари Бахаров, Елена Телбис, Ян Лозов и Симеон Георгиев се превърна в истински триумф на късометражното кино, предизвиквайки небивал зрителски интерес и осветлявайки майсторски някои от най-наболелите теми на българската реалност.

 

Сюжетът проследява младия Ян, който след смъртта на сестра си в катастрофа започва да разплита нишките на семейно мълчание, пропито с вина, срам и несправедливост. Филмът не само разказва лична история, но отправя и критичен поглед към съвремието и закъсняващите институции.

 

Режисьорът Димитрис Георгиев черпи вдъхновение от лична трагедия – загубата на баща си в катастрофа – и заедно със сценариста Марий Росен създава силен емоционален разказ с послание. Първият официален трейлър можете да видите ТУК.

 

Ян Лозев
Ян Лозев Източник: Община Бургас

Продукцията е реализирана от No Blink Pictures, New European Wave Entertainment и Five Oceans, с подкрепата на Националния филмов център, Община Стара Загора, Община София, Община Бургас и Министерството на младежта и спорта, а в списъка с продуценти се отличават имената на Александър Алексиев, Борислав Бориславов, Николай Стоичков, Теодора Младенова, Юлиан Костов и Мария Бакалова.

 

"Това, което остава" не просто разказва история. То е покана за разговор – за загубата, която не виждаме, за отговорността, която често никой не поема, но и за надеждата, че силата на духа ще успее да върне вярата в бъдещето. И ако това, което остава, е мълчанието – не е ли време най-после да го нарушим?

 

Димитрис Георгиев завършва "Кино и телевизионна режисура" в НАТФИЗ през 2021 г. Още като студент прави впечатление с късометражните си филми "Последните 2 дни", "Това лято през зимата" и "Заедно без теб", селектирани на редица международни фестивали. През 2021 г., заедно с Марий Росен снимат пълнометражния си дебютен филм "Татко", който тази година има своята премиера в програмата "Ново българско игрално кино" в рамките на 29-ия "София Филм Фест". Димитрис Георгиев става част от селекцията режисьори на в програмата Talents Sarajevo, а от 2025 г. е  член на Европейската филмова академия.

Още от "Бургас"

Спектакъл на операта "Кармен" от Бизе е второто събитие от Бургаските музикални празници "Емил Чакъров"

Зад диригентския пулт на 14 юли от 20:30 ч. ще зaстaне Сунай Муратов, в главните роли влизат: Даниела Дякова, Валерий Георгиев, Валери Турманов и Йоана Железчева и др.

Прочетете повече прочетете повече

Чалгаджийката Дебора ще търка нара 72 часа, прокуратурата иска постоянна мярка "задържане под стража"

Припомняме, че певицата причини катастрофа с друг автомобил на пътя край Поморие вчера следобед, а полицейската проверка установила 3,14 промила алкохол в кръвта

Прочетете повече прочетете повече

След катастрофа: Хванаха певицата Дебора с 3.14 промила зад волана

Констатирано е, че същата е задържана преди време в София, също за управление на МПС след употреба на алкохол, като е осъдена условно на една година лишаване от свобода с тригодишен изпитателен срок

Прочетете повече прочетете повече

"Цигулката в киното" - първото събитие от Бургаските музикални празници "Емил Чакъров"

Под диригентската палка на маестро Йордан Дафов, цигуларят Чавдар Вълков ще изпълни едни от най-известните музикални теми от киното, заедно с оркестъра на Бургаската опера

Прочетете повече прочетете повече

Наредба ще определя местата за временно разполагане на палатки, кемпери или каравани извън територията на морските плажо

Местата не могат да попадат в границите на защитени територии с категория резерват, природна забележителност, поддържан резерват и защитена местност по Закона за защитените територии

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени