МЗ: Първата линейка, отзовала се за детето в Несебър, е била напълно оборудвана

Разпоредена е незабавна проверка на Изпълнителна агенция "Медицински надзор" и на Центъра за спешна медицинска помощ в Бургас след инцидента

Бърза помощ, линейка, спешна помощ
Бърза помощ, линейка, спешна помощ Източник: Zonanews

Министерството на здравеопазването разпореди незабавна проверка на Изпълнителна агенция "Медицински надзор" и Центъра за спешна медицинска помощ – Бургас за изясняване на всички обстоятелства във връзка с инцидента с починалото дете в Несебър, съобщиха от пресцентъра на ведомството. 

 

Първата линейка, която се е намирала най-близо до мястото на инцидента, е била с долекарски екип. Линейката е била напълно оборудвана за оказване на спешна медицинска помощ. Екипът е започнал незабавни реанимационни мероприятия, които са продължили до пристигането на втора линейка с реанимационен екип, категорични са от здравното ведомство. 

 

В момента тече проверка за своевременността и последователността на всички предприети действия, както и координацията между отделните звена.

 

Резултатите от проверката ще бъдат оповестени публично след приключването ѝ. "Министерството на здравеопазването изразява съболезнования към близките на детето, което загуби живота си след инцидент в Несебър", се посочва още в съобщението от МЗ. 

Още от "Бургас"

Промени в движението по две отсечки от АМ “Тракия“

От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Изграждаме модерно пристанище на остров "Св.св. Кирик и Юлита", което ще поеме туристическите кораби

В момента в Созопол са регистрирани 8 туристически кораба за сезонен превоз на пътници, всеки с капацитет над 35 души, както и пътнически катамаран по линията Созопол – Несебър със 100 места

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени