Наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Залят е пътят Ахтопол - Царево

Наводнение в Арапя
Наводнение в Арапя Източник: БНТ

Продължителните валежи в Бургаско предизвикаха локални наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево. "Наводнени са редица незаконни обекти по поречието на реката, които ще бъдат премахнати", обясниха за БНТ от Община Царево. Властите успокояват, че ситуацията към момента не е тревожна. Обявен е жълт код за валежи, а най-голямо количество е паднало в село Изгрев - 130 литра на квадратен метър. Залят е пътят Ахтопол - Царево, като в момента водата се оттича.

 

Наводнение в Ахтопол и Царево
Наводнение в Ахтопол и Царево Източник: БНТ

 

Още от "Бургас"

Бургас ще бъде домакин на Европейско първенство по спортна стрелба през февруари

Това домакинство е важно не само за Бургас, но и за цялата страна, тъй като за първи път от три десетилетия България приема такъв мащабен континентален шампионат по спортна стрелба

Прочетете повече прочетете повече

Кметът на Бургас Димитър Николов направи обзор на реализираните проекти през 2025 година

Сред завършените обекти през отминаващата година са новият корпус на Гимназията за романски езици, Математическата гимназия и сгради на ИТ гимназията, както и ремонтите на училището и детската градина в кв. "Сарафово"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени