Община Поморие: Няма нефтени разливи на плажовете

В публикация на БНР се твърди, че "плажната ивица на Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват", като са дадени и подробности за "размера на бедствието"

Поморие
Поморие Източник: Zonanews

Съгласно чл. 18. (1) (Изм. – ДВ, бр. 12 от 2010 г., доп. – ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 22.12.2020 г.) от Закона за радиото и телевизията, Община Поморие се възползва от своето право на отговор във връзка с публикация в сайта на Българско национално радио, публикувана с автор Даниела Костадинова.

 

В публикацията се твърди, че "плажната ивица на Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват", като са дадени и подробности за "размера на бедствието". Констатирано е също, че "кметът на Поморие знае за замърсяването, но няма предприети действия".

 

Община Поморие категорично заявява, че написаното в статията не е вярно. В 11.15 ч. вчера /03.05.2025 г./ на телефон 112 е получен сигнал от плажна ивица Косата. Сигналът е насочен към екип на Обществен ред, който установява наличие на малки нефтени топчета, изхвърлени от морето и разтопени от слънцето (приложени снимки по-долу). Не се установява разлив, замърсяване или бедствие. Сигналът, както и информацията от извършената проверка, са подадени и към РИОСВ- Бургас.

 

"Срамно е и е много жалко в навечерието на летния сезон национални медии да публикуват подобна информация. От години говорим за реклама на българското Черноморие, от години говорим да акцентираме върху добрите новини за сметка на лошите. Днес отново видяхме обратното – от една страна се прави опит да се срине нашият авторитет като туристическа дестинация, а от друга страна това става с фалшива информация, което пък срива и авторитета на съответната медия", коментира кметът Иван Алексиев.

Още от "Бургас"

Промени в движението по две отсечки от АМ “Тракия“

От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Изграждаме модерно пристанище на остров "Св.св. Кирик и Юлита", което ще поеме туристическите кораби

В момента в Созопол са регистрирани 8 туристически кораба за сезонен превоз на пътници, всеки с капацитет над 35 души, както и пътнически катамаран по линията Созопол – Несебър със 100 места

Прочетете повече прочетете повече

Бургас ще бъде домакин на Европейско първенство по спортна стрелба през февруари

Това домакинство е важно не само за Бургас, но и за цялата страна, тъй като за първи път от три десетилетия България приема такъв мащабен континентален шампионат по спортна стрелба

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени