Поставят зрителски трибуни на лодкостоянка "Крайморие" в Бургас

В проекта е заложено да се закупи и професионална озвучителна система за провеждане на различни събития - фестивали, събори, концерти, възстановки, демонстрации, кулинарни презентации и други

Лодкостоянката на кв. "Крайморие"
Лодкостоянката на кв. "Крайморие" Източник: Община Бургас

Още тази пролет новата лодкостоянка на кв. "Крайморие" ще е готова до посреща не само рибарските лодки, но и културни събития, съобщават от Община Бургас. Съвсем умишлено при строителството и беше оставено широко открито пространство с идеята там да се организират различни прояви.  


"Вярвам, че местното читалище и кварталното сдружение на рибарите ще си сътрудничат успешно, за да стане лодкостоянката едно от предпочитаните туристически места на Бургас", каза кметът Димитър Николов. В момента на споменатото открито пространство се изграждат зрителски трибуни с около 200 места. В средата на април ще пристигне и сглобяемата сцена.


Новите придобивки идват с финансиране от проекта "Развитие, съхраняване и популяризиране идентичността на нематериалното културно наследство в кв. "Крайморие", община Бургас", финансиран от Програма за морско дело и рибарство 2014-2020, по процедурата за развитие и популяризиране идентичността на територията на МИРГ от Стратегията за водено от общностите местно развитие на МИРГ "Бургас-Камено". Партньори в изпълнението му са Община Бургас, МИРГ "Бургас - Камено" и Народно читалище "Петър Янев 1939". 


Трибуните и сцената са сглобяеми, лесни за монтаж и демонтаж. По време на събитията те ще бъдат разположени в южната част на красивата нова лодкостоянка, която се превръща в една от емблемите на "Крайморие". Мястото не е избрано случайно. То се намира в непосредствена близост до морето и лодките на местните рибари. Така публиката ще усеща една неповторима атмосфера. В проекта е заложено да се закупи и професионална озвучителна система за провеждане на различни събития - фестивали, събори, концерти, възстановки, демонстрации, кулинарни презентации и други, като общото между всички тях ще е пресечната точка с морето и рибарството, с традиционните занаяти, с обредния календар и нашите празници.

 


Всички инициативи ще се провеждат на открито - на територията на лодкостоянката и пред сградата на читалището. Очаква се те да привлекат на едно място разнообразна публика и голям брой участници - туристи, местни жители, любители на творчеството, занаятите, рибата и българските традиции. Това ще е предпоставка за развитие на квартала и съживяване на културния живот в него.

Още от "Бургас"

Полицията задържа 2 жени за измами с кредити

Полицейската операция е била проведена на територията на София, Кюстендил, Бургас и ловешкото село Румянцево, с участието на служители на сектор "Измами" в Главна дирекция "Национална полиция" и от областните дирекции в Стара Загора, Ловеч, Кюстендил и Бургас

Прочетете повече прочетете повече

До 7500 лв. може да получи едно семейство, пострадало от наводненията в последните дни, продължават проверките на строеж

На следващото заседание на Министерския съвет предстои да бъде гласувана подкрепа за семействата на загиналите хора, като вероятно сумата ще бъде 15 000 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени