Премиерът акад. Денков към триатлонистите: Вие сте лъвските сърца на България

Участниците в триатлона преплуваха 3 км в открито море, минаха 116 км в планинско колоездене и 21 км - в бягане в пресечен терен

Николай Денков се обърна към участниците в осмото издание на ултра крос триатлона "Лъвско сърце" в Приморско
Николай Денков се обърна към участниците в осмото издание на ултра крос триатлона "Лъвско сърце" в Приморско Източник: Пресцентър на МС

"Вие сте пример за съвременен патриотизъм. Вие сте лъвските сърца на България, наследници на лъвски сърца, избрали лъва като символ на сила, на това, което ни прави истински българи". С тези думи министър-председателят акад. Николай Денков се обърна към участниците в осмото издание на ултра крос триатлона "Лъвско сърце" в гр. Приморско.

 

Премиерът поздрави състезателите за техния труд и упоритост - качества, които носят успех и в спорта, и в живота. Акад. Денков връчи купите на победителите в ултра крос триатлона в категории мъже и жени.

 

Победителките в ултра крос триатлона Приморско
Победителките в ултра крос триатлона Приморско Източник: Пресцентър на МС

При мъжете най-добър е Данаил Велинов, среброто е за Иван Гръблев, а бронзът - за Кристиян Цветанов. При жените на първо място се класира Мишел Георгиева, второто зае Евелина Златанова, а Гергина Сугарева се класира трета.

 

Участниците в триатлона преплуваха 3 км в открито море, минаха 116 км в планинско колоездене и 21 км - в бягане в пресечен терен.

 

9
9

 

Още от "Бургас"

Премиерът Желязков: Направихме възможно най-доброто за рафинерията

Премиерът Желязков и министърът на енергетиката Жечо Станков инспектираха напредъка по изграждането на лот 3 "Рупча-Ветрино" от Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус"

Прочетете повече прочетете повече

Бъдещият особен управител на "Лукойл-Нефтохим": Какви правомощия ще има и какво няма да има право да извършва

С вписването му в Търговския регистър особеният управител ще действа от името на акционерите, съдружниците и собствениците. Същите няма да имат право на глас и няма да се разпореждат с акциите и дяловете си след назначаването на особения управител от Министерския съвет

Прочетете повече прочетете повече

След шестгодишно отсъствие от бургаската сцена - "Норма" се завръща в сряда с гост диригент и гост солистка в ролята на

Зад диригентския пулт застава проф. д-р Петер Райхл (Германия), а в ролята на жрицата на друидите влиза именитото сопрано Марена Балинова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени