Ученици от Морското в Бургас ще се обучават в базата на Южнобългарския морски образователен център

Само преди две седмици Професионалната гимназия по морско корабоплаване и риболов "Св. Никола" подписа договор с холандската компания „VSTEP BV“ за закупуване и доставка на морски симулатор "NAUTIS Desktop" за по-добрата и квалифицирана подготовка на своите възпитаници

Ученици от Морското в Бургас ще се обучават в базата на Южнобългарския морски образователен център
Ученици от Морското в Бургас ще се обучават в базата на Южнобългарския морски образователен център Източник: Община Бургас

Възпитаници на Морската гимназия в Бургас вече ще се обучават и в базата на Южнобългарския морски образователен център. Там гимназистите ще изучават направлението "Основна подготовка по морска безопасност" (Basic Safety Training), включващ курсовете "Лична безопасност и социални отговорности", "Пожарна безопасност и борба с пожари", "Техники за оцеляване на море" и "Елементарна първа помощ", според Наредба N6 на Изпълнителна агенция "Морска администрация". Споразумението за обучението на учениците бе подписано от директорът на Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов „Свети Никола“ /ПГМКР/ инж. Христина Жабова и к.д.п. Георги Събев, управител на Южнобългарския морски образователен център /ЮБМОЦ/.

 

Освен собствената база, Южнобългарския морски център ще осигури и преподавателите, които ще водят курсовете на учениците от Морското. След завършване на обучението оценяването на курсистите ще се осъществява от преподавател на ЮБМОЦ и преподавател на ПГМКР "Свети Никола". С цел по-доброто сътрудничество между Обучителния морски център и гимназията, центърът ще излъчи свой представител в училищното настоятелство на Морското училище. Курсовете по "Основна подготовка по морска безопасност" (Basic Safety Training) ще се извършват под наблюдението и одобрението на ИА "Морска администрация" – Дирекция Бургас.

 

Само преди две седмици Професионалната гимназия по морско корабоплаване и риболов "Св. Никола" подписа договор с холандската компания „VSTEP BV“ за закупуване и доставка на морски симулатор "NAUTIS Desktop" за по-добрата и квалифицирана подготовка на своите възпитаници. Това, наред с откриването на новата специалност "Експлоатация на пристанищата и флота", затвърждава постоянното развитие на гимназията, след прехвърлянето й към Община Бургас и съвместните усилия за модернизация на материалната база и повишаване качеството на образованието в нея.

Още от "Бургас"

Кметът на Бургас Димитър Николов направи обзор на реализираните проекти през 2025 година

Сред завършените обекти през отминаващата година са новият корпус на Гимназията за романски езици, Математическата гимназия и сгради на ИТ гимназията, както и ремонтите на училището и детската градина в кв. "Сарафово"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени