"Всички празнуват Бургас" – под това мото на 6-и декември посрещаме Никулден 

През целия 6-и декември градът ще празнува в ритъма на Никулден със спортни, официални, културни и музикални събития на емблематични места в Бургас

"Всички празнуват Бургас" – под това мото на 6-и декември посрещаме Никулден 
"Всички празнуват Бургас" – под това мото на 6-и декември посрещаме Никулден  Източник: Община Бургас

Бургас кани не само бургазлии, а и всеки приятел на морето да споделим заедно най-морския празник и старта на коледните чествания, които ще продължат до Нова година. Това съобщиха от общинския пресцентър. През целия 6-и декември градът ще празнува в ритъма на Никулден със спортни, официални, културни и музикални събития на емблематични места в Бургас. Подробната програма с точни часове и локации ще представяме поетапно в следващите дни, за да обърнем специално внимание на всяко събитие.


Денят започва спортно – с участието на плувеца рекордьор в студени и открити води Цанко Цанков и легендарния гимнастик, олимпийски медалист Йордан Йовчев. После Бургас се превръща в една голяма музикална сцена:
– победителите от "Като две капки вода" Владо Михайлов и Владо Зомбори
– бургаското пеещо съкровище Рафи Бохосян
– Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени", които ще се погрижат за кулминацията на празника.

 

Към тях се присъединяват и младите таланти на Бургас – сцената ще бъде споделена от утвърдени имена и новото поколение бургаски артисти. От киното и дигиталния свят към Никулден в Бургас се присъединяват актьорът Китодар Тодоров и Слави The Clasher, които също ще имат своите срещи с публиката. Повече за формата на тези събития ще разкрием скоро.


По традиция всички именици ще си направят "Златната снимка" с кмета Димитър Николов на площада пред Община Бургас. В празничната вечер Бургас ще връчи годишните отличия "Бург на годината" и "Художник на годината" – знак на признание към съвременните творци и активни личности на града.


В рамките на официалната част Общинският съвет на Бургас ще удостои със званието "Почетен гражданин на Бургас":
– актьора и телевизионен водещ Димитър Рачков

– художника график и бургаски творец Димо Колибаров

– големия театрален и филмов актьор Руси Чанев

– доц. Николай Ралев


Посмъртно с почетно гражданство ще бъдат отличени писателят и сатирик Алек Попов и професорът по звукорежисура Иво Керемидчиев. Бургас ще се преклони и пред паметта на дарителя Александър Георгиев – Коджакафалията, както и на загиналите моряци и рибари – част от традицията, която ни напомня, че Никулден е ден на благодарност, памет и почит към хората, свързали живота си с морето и с града. По време на големия концерт за Никулден на площад "Тройката" ще се състои запалването на светлините на коледната елха. Очаквайте още подробности за програмата през следващите дни.
На Никулден – всички празнуват Бургас! 

Още от "Бургас"

Премиерът Желязков: Направихме възможно най-доброто за рафинерията

Премиерът Желязков и министърът на енергетиката Жечо Станков инспектираха напредъка по изграждането на лот 3 "Рупча-Ветрино" от Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус"

Прочетете повече прочетете повече

Бъдещият особен управител на "Лукойл-Нефтохим": Какви правомощия ще има и какво няма да има право да извършва

С вписването му в Търговския регистър особеният управител ще действа от името на акционерите, съдружниците и собствениците. Същите няма да имат право на глас и няма да се разпореждат с акциите и дяловете си след назначаването на особения управител от Министерския съвет

Прочетете повече прочетете повече

След шестгодишно отсъствие от бургаската сцена - "Норма" се завръща в сряда с гост диригент и гост солистка в ролята на

Зад диригентския пулт застава проф. д-р Петер Райхл (Германия), а в ролята на жрицата на друидите влиза именитото сопрано Марена Балинова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени