Започна същинското строителство на новата детска болница в Бургас

Планирано е да се изгради нова осеметажна сграда с външни пространства за разходка и игра, паркинг за специализирани автомобили и хора с увреждания

Започна същинското строителство на новата детска болница в Бургас
Започна същинското строителство на новата детска болница в Бургас Източник: БНТ

 След преместването на подземните комуникации започна същинската част по строителството на сградата на детската болница "Света Анастасия" в Бургас. Строителните работници полагат подложен бетон, а след това започва и изграждането на армировка за основите.

 

"Напредваме и с програмите за привличане на специалисти и за радост интересът е голям. Проектът има подкрепата на общините от югоизточния регион за нов модел на интегрирана здравна грижа", заяви кметът на Бургас Димитър Николов.

 

Планирано е да се изгради нова осеметажна сграда с външни пространства за разходка и игра, паркинг за специализирани автомобили и хора с увреждания (снимката долу е компютърна графика, бел. ред.). В нея ще се осъществява лечение по педиатрия, детска кардиология, хирургия, ендокринология, нефрология, пулмология и фтизиатрия, клинична хематология и онкохематология, лицево-челюстна хирургия, алергология, очни болести, УНГ, ортопедия и травматология, инфекциозни болести, рехабилитация.

 

В лечебното заведение ще има 133 легла, от тях 10 - за интензивно лечение.

Още от "Бургас"

Кметът на Бургас Димитър Николов направи обзор на реализираните проекти през 2025 година

Сред завършените обекти през отминаващата година са новият корпус на Гимназията за романски езици, Математическата гимназия и сгради на ИТ гимназията, както и ремонтите на училището и детската градина в кв. "Сарафово"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени