Двама мъже са загинали на различни строителни обекти в област Смолян

В момента екип на Инспекцията по труда извършва проверки от двата случая, които трябва да приключат до месец

Строителство, строеж, благоустройство
Строителство, строеж, благоустройство Източник: Zonanews

 Двама мъже са загинали на различни строителни обекти в област Смолян през последните дни. Това съобщи за "Фокус" инж. Емилия Даракчиева, директор на Инспекцията по труда в Смолян.

 

"Единият от случаите е от 20 юли, който в Смолян 44-годишен мъж е ударен от стрела на кран и е загинал на място. Другият случай е от 19 юли в село Черешево. При него 42-годишен мъж също е починал на строителен обект. По предварителна информация тук става въпрос за нетравматично увреждане, тъй като човекът е имал здравословен проблем. Все още обаче се очакват резултатите от аутопсиите", допълни инж. Даракчиева.

 

В момента екип на Инспекцията по труда извършва проверки от двата случая, които трябва да приключат до месец, каза още инж. Даракчиева.


Източник: Агенция Фокус

Още от "Региони"

Министърът на отбраната Атанас Запрянов: Със самолетите F-16 Block 70 придобиваме изцяло нова отбранителна система

В рамките на събитието приветствия отправиха Н. Пр. Х. Мартин Макдауъл, временно управляващ посолството на САЩ в София, представители на ВВС на САЩ, както и на компанията производител "Локхийд Мартин"

Прочетете повече прочетете повече

Програма за развитие на читалищната дейност в община Оряхово за 2026 г. ще разгледат общинските съветници

На територията на общината има седем читалища, които продължават да изпълняват своите културни, информационни, социални и граждански функции, да съхраняват българските обичаи и да работят активно за тяхното популяризиране

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени