Градушка с големината на череша удари Сопот, Климент и Каравелово

В Сопот поредица от гръмотевици предизвика повредата на множество електрически уреди

Градушка
Градушка Източник: Zonanews

Градушка с големината на грахово зърно и череша удари Сопот и карловските села Климент и Каравелово. Пред bTV кметът на община Карлово Емил Кабаиванов уточни, че в Карловско няма сериозни поражения. В Сопот обаче поредица от гръмотевици предизвика повредата на множество електрически уреди. Само в един от сервизите на града са приети 10 телевизионни приемника.

 

На места в Сопот градушката е била с големината на череша, но тежки поражения от нея не са забелязани. За минути всичко се покрило с педя лед. Клипове в социалните мрежи онагледяват ситуацията. От EVN уточниха, че засега при тях сигнали за повреди по електропреносната мрежа не са постъпили.

 

Според жители на Сопот гръмотевиците били седем и се чули много силно. Всичко продължило около 15 минути.

 

 

Още от "Региони"

След дълго отсъствие на бургаска сцена, "Набуко" се завръща с гост-диригент, прекрасни солисти и мултимедийна среда

Под палката на проф. Петер Райхл /Австрия/, на 27 февруари от 19 ч. на сцената на Операта излизат: Марян Йованоски, Марена Балинова /гост/, Диман Панчев, Лин Чън и др.

Прочетете повече прочетете повече

С 9999 подписа коалиция ГЕРБ-СДС се регистрира за изборите в ЦИК

Документите на коалицията бяха внесени в Централната избирателна комисия (ЦИК) от народните представители Росен Желязков, Делян Добрев, Румен Христов и административния секретар на ГЕРБ Цветомир Паунов

Прочетете повече прочетете повече

Фестивал "Градът празнува с изкуство - Плетеница от таланти" - "Музей в куфар"

Екскурзоводите на Археологическата, Етнографската и Историческата експозиция, заедно с талантливите деца на Бургас ще представят света на музиката и забавлението чрез ценни експонати от музея

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени