Изложба в Хасково отбелязва 145 години от рождението на Александър Паскалев

Експозицията е посветена и на 20 години от учредяването на наградата "Александър Паскалев"

Изложба в Хасково отбелязва 145 години от рождението на Александър Паскалев
Изложба в Хасково отбелязва 145 години от рождението на Александър Паскалев Източник: Община Хасково

С изложба, посветена на 145 години от рождението на Александър Паскалев започнаха Литературни дни "Южна пролет". Експозицията е посветена и на 20 години от учредяването на наградата "Александър Паскалев".

 

Община Хасково връчва всяка година високото отличие за принос към културата, изкуството и литературата. За първи път наградата е връчена през 2004 година. Първият й носител посмъртно е поетът Иван Николов.

 

Днес лауреатите на наградата "Александър Паскалев" и техни наследници присъстваха на откриването на изложбата в РЧ "Христо Смирненски". Те споделиха вълненията си от моментите на удостояването им с това отличие и разказаха любопитни факти за фамилията на Александър Паскалев.

 

Литературни дни "Южна пролет" Хасково 2024 година ще бъдат официално открити тази вечер. В 18:00 ч. пред ДКТ "Иван Димов" огънят на "Южна пролет" ще запали Иван Ланджев, носител на "Пегас" за 2011 г.

 

Веднага след тържественото откриване на литературните празници е лауреатската вечер на Иван Ланджев и срещата с Георги Милков, който представя книгата си "Истории от ръчния багаж".

Още от "Хасково"

Делян Добрев за "скандала" с Борисов: Политическата ми смърт не е факт, беше стрес тест на системата

Ако конфликтът в Близкия Изток продължи и доставките бъдат затруднени, цените може да се повишат значително, посочи народният представител от ГЕРБ-СДС

Прочетете повече прочетете повече

Заради проливните дъждове обстановката в общините Симеоновград и Харманли е усложнена

Кметът на Симеоновград Милена Рангелова, цитирана от БТА, увери, че превантивно е създадена организация за евакуация на застрашени жители на селото, като са подготвени помещения в кметството

Прочетете повече прочетете повече

Около 15 километра е опашката от товарни автомобили на магистрала "Марица" преди граничния пункт "Капитан Андреево"

В петък струпването на магистралата бе с дължина 16 километра, а предишния ден достигна около 25 километра, като шофьорите чакаха между 15 и 20 часа за обработка и преминаване

Прочетете повече прочетете повече

На митинги организирани от ДПС-Ново начало в редица градове в страната казаха "Не на омразата!" (ВИДЕО)

В съобщение от партийния пресцентър посочиха в деня на протеста: "Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят личните си и партийните си амбиции. Ще кажем "НЕ на омразата!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени