Кметът на Община Хасково Станислав Дечев откри XI фестивал "Хайдушка софра" Хасково 2024

Ние в Хасково си знаем: забият ли тъпаните на "Хайдушка софра", значи пролетта е дошла и животът в Хасково се възражда с пълна сила, заяви кметът

Кметът на Община Хасково Станислав Дечев откри XI фестивал "Хайдушка софра" Хасково 2024
Кметът на Община Хасково Станислав Дечев откри XI фестивал "Хайдушка софра" Хасково 2024

Най-пъстрият фестивал за народни хора и танци "Хайдушка софра" започна по традиция с шествие от централния площад в Хасково. В дефилето за първи път участваха атрактивните фолклористи от РУСАЛИИ Петрич. Те водеха шумното шествие с демонстрация на уникалните мъжки обредни и военни танци от Петрич, които нямат аналог в България.

 

Фестивал
Фестивал "Хайдушка софра" в Хасково Източник: Община Хасково

Организатор на "Хайдушка софра" е Мишо Кадиев и неговият клуб "Фъртуните на Мишо". Хиляди зрители се наслаждават днес на фолклорния маратон в зала "Дружба", където ще се представят 51 танцови клуба и състави от цяла България.

 

Фестивал
Фестивал "Хайдушка софра" в Хасково Източник: Община Хасково

"Благодаря Ви, че сте тук и сте част от неповторимата "Хайдушка софра". Ние в Хасково си знаем: забият ли тъпаните на "Хайдушка софра", значи пролетта е дошла и животът в Хасково се възражда с пълна сила! Пожелавам Ви успех, много веселие в следващите часове. Шумни и много силни благодарности за създателя на "Хайдушка софра" Мишо Кадиев и неговите "Фъртуни", каза в приветствието си кметът на Хасково Станислав Дечев.

 

Фестивалът за народни хора и танци "Хайдушка софра" се провежда за единадесета поредна година. Той се осъществява с подкрепата на Община Хасково по Програмата за финансово подпомагане на местната култура за "Утвърдени и значими събития".

 

XI фестивал
XI фестивал "Хайдушка софра" Хасково 2024 Източник: Община Хасково

 

Още от "Хасково"

На митинги организирани от ДПС-Ново начало в редица градове в страната казаха "Не на омразата!" (ВИДЕО)

В съобщение от партийния пресцентър посочиха в деня на протеста: "Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят личните си и партийните си амбиции. Ще кажем "НЕ на омразата!"

Прочетете повече прочетете повече

Общо 43 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие, двама души са пострадали

Мъж на 44 години е получил изгаряния от втора степен на ръцете при пожар в кухненско помещение във Варна, пенсинер на 85 години е пострадал при пожар в къща в хасковското село Казак

Прочетете повече прочетете повече

Информационни срещи във връзка с въвеждането на еврото у нас ще се състоят във Варна, Кубрат, Раковски, Панагюрище, Харм

Целта на кампанията е гражданите да получат ясна, подробна и достоверна информация за основните етапи и срокове от процеса по въвеждане на еврото

Прочетете повече прочетете повече

В спокойна обстановка започна балотажът на избора за кмет на димитровградското село Черногорово

На 12 октомври до балотаж достигнаха кандидатите на ГЕРБ Лидия Молева, която събра 193 гласа, и Христина Статева от Движение за права и свободи, за която вота си дадоха 148 души

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени