Интензивен трафик на някои от граничните пунктове с Румъния и Турция за товарни автомобили

През почивните дни пътуващите с леки автомобили следва да имат предвид, че временната организация на движението преди и в зоната на граничния пункт може да удължи времето за преминаване

ГКПП "Капитан Андреево"
ГКПП "Капитан Андреево" Източник: Пресцентър на МС

Интензивен е трафикът на някои от граничните пунктове с Румъния и Турция за товарни автомобили, съобщиха от Главната дирекция "Гранична полиция" - МВР на сайта си. Информацията е актуална към 6:00 ч. тази сутрин.

 

На границата с Румъния движението е интензивно на граничните контролно-пропускателни пунктове (ГКПП) "Оряхово", "Кардам" и "Никопол" на изход за товарни автомобили. От АПИ съобщават за ремонтни дейности на пътната настилка на моста при ГКПП "Русе" от 10 до 14 юни 2024 г. Ще бъде въведена временна организация на движение. Ремонтните дейности ще се осъществяват в светлата част на денонощието. Трафикът ще се осъществява в една лента с пропускателен режим и ще се регулира с пътни знаци и сигналисти.

 

Агенция
Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) Източник: Zonanews

Трафикът е интензивен на ГКПП " Капитан Андреево" за товарни автомобили, на изход, по границата с Република Турция. На границата с Гърция движението е нормално на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. През граничните пунктове  "Маказа", "Златоград" и "Ивайловград" могат да преминават само леки коли и микробуси.

 

Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове по границата с Република Сърбия. На ГКПП "Калотина" се извършват строително-монтажни дейности във връзка с договор за реконструкция и модернизация. Дейностите налагат временно стесняване на пътните платна и реорганизация на движението на преминаващите превозни средства.

 

През почивните дни пътуващите с леки автомобили следва да имат предвид, че временната организация на движението преди и в зоната на граничния пункт може да удължи времето за преминаване. На границата с Република Северна Македония трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.

Още от "Региони"

Тази събота село Царевец е домакин на IX Национален фолклорен фестивал "Белокаменица"

Специални гост изпълнители на фестивала ще бъдат Гайдарска формация "Орфикус", народните певци Пепи Христозова и Венцислав Пенев, Ансамбъл "Мездра", Представителен танцов състав "Хемус" и Духов оркестър "Етро Брас Бенд"

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков: Работим активно по приоритета за старт на предучилищното образование от 4-годишна възраст

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев посочи, че детските градини са от изключително значение за ранното развитие на децата

Прочетете повече прочетете повече

Министър Иван Иванов и представители на АПИ ще направят инспекция на строителството на автомагистрала "Хемус"

Най-късно до края на септември предстои да бъде пуснат в експлоатация лотът на АМ "Хемус" между пътен възел "Боаза" и пътен възел "Дерманци"

Прочетете повече прочетете повече

 МБАЛ "Княгиня Клементина" - София ЕАД: ПЕТ-скенерът за онкоболни ще продължи да работи при по-добри условия за болницат

За 2024 година през отделението са преминали 2928 пациенти, а за първото полугодие на 2025 година още 1677 – всички с направления от НЗОК, която заплаща изследванията

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени