Изложба живопис на Мария Николова Отерстад в Хасково

Художничката дълги години е живяла и работила в Норвегия

Изложба живопис на Мария Николова Отерстад в Хасково
Изложба живопис на Мария Николова Отерстад в Хасково Източник: Община Хасково

Община Хасково и ХГ "Форум" представят изложба живопис на Мария Николова Отерстад. Художничката е завършила Националната художествена академия- София със специалност  "Художествен текстил".

 

Дълги години е живяла и работила в Норвегия. Изложбата е озаглавена "Градината на мама" и е вдъхновена от красотата на природата в село Тънково, където живее днес. Откриване  на експозицията на 14 ноември от 17.30 часа в галерия "Форум".

 

Още от "Региони"

Община Оряхово внедри виртуален AI асистент за обслужване на гражданите

Новата система предоставя възможност за бърз и лесен достъп до информация и услуги, като гражданите могат да задават въпроси и да получават отговори в реално време, 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата

Прочетете повече прочетете повече

Посланик Илашчук: Чорнобилската катастрофа не е била случайност, а е била системно заложена много преди 1986 г.

Дискусията "40 години от Чорнобилската катастрофа. Авария или престъпление на комунистическия режим", организирана от украинското посолство, показа престъпните решения и поведения на комунистическите власти и в бившя Съветски съюз, и в България

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени