Кметът на Ловеч Корнелия Маринова връчи на генерал-майор Красимир Кънев почетен медал

От 2020 година той е Национален военен представител в Съюзното командване по операциите на НАТО в Монс, Белгия

Кметът на Ловеч Корнелия Маринова връчи на генерал-майор Красимир Кънев почетен медал
Кметът на Ловеч Корнелия Маринова връчи на генерал-майор Красимир Кънев почетен медал Източник: Община Ловеч

В последния работен ден на отиващата си година кметът  Корнелия Маринова връчи на генерал-майор Красимир Кънев почетния медал на община Ловеч. Това стана в присъствието на ръководството на институцията и всички служители във фоайето на общината. Отличието се връчва със заповед на кмета за заслугите му към военното дело и наука, към отбраната на страната и НАТО, както и към обществения живот на Ловеч и възраждането на неговата воинска слава.

 

Почетният медал се връчва сега, тъй като на 11 май, когато е празникът на Ловеч, генералът не успя да присъства поради служебни ангажименти. Както е известно, от 2020 година той е Национален военен представител в Съюзното командване по операциите на НАТО в Монс, Белгия.

 

Кметът Корнелия Маринова припомни, че генерал-майор Красимир Кънев има големи заслуги за откриването на в. ф. 57260 в местността Гуровото край Ловеч. Преди месец и половина там се проведе военен ритуал по полагане на военна клетва на военнослужещите.

 

"Генерал-майор Красимир Кънев е нашият военен представител в НАТО и ние се чувстваме защитени и по-спокойни с неговата компетентност и решенията, които той взема на място за нашата сигурност", посочи кметът на Ловеч.

 

"Получавал съм много медали, но този ми е най-скъп. Казвам го не от куртоазия, а защото духовно аз Ловеч не съм го напускал никога. Готов съм и оттук нататък каквото зависи от мен, да правя за нашия роден град", каза висшият военен.

 

Той получи още картината "Нагоре по пътя" от Николай Ханзънов  и цветя.

 

Красимир Маринов Кънев е роден в Ловеч на 8 януари 1965 г. През 1983 г. завършва математическата гимназия в родния си град с отличен успех. До 1988 г. той е курсант в авиационно училище. Привързаността му към родния край предопределя избора – летище Каменец. От 1995 до 1997 г. учи във Военната академия в София. От 2000 до 2002 г. е началник в авиобазата в Каменец. Между 2002 и 2006 г. е  началник-щаб на 12 авиобаза - Каменец.

 

През следващите години е началник-щаб на Военновъздушна учебна база - Долна Митрополия, командир на българския национален контингент в мисията на НАТО в Косово. Учи във Военновъздушния колеж на Авиационния университет на САЩ. На 19 август 2017 г. е назначен за директор на дирекция "Стратегическо планиране" в Щаба на отбраната и удостоен със звание бригаден генерал. Остава на този пост до 21 декември 2018 г., когато е назначен за директор на Щаба на отбраната и му е присвоено званието генерал-майор.

Още от "Региони"

Окръжна прокуратура-Разград привлече в качеството му на обвиняем за опит за грабеж, придружен с опит за убийство, 33-год

Предстои в съда да бъде внесено искане за налагане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо обвиняемия

Прочетете повече прочетете повече

СГС прекрати делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев

Спорът за това кой съд да се заеме със съдебното производство започна от момента на задържането на кмета, тъй като първоначално в документите по него се твърдеше, че един от обвиняемите е лице с имунитет

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени