Кметът на Перник от БСП излиза на протест срещу Рашков заради бума на престъпността

Перник е подложен на невиждан от десетилетия уличен тормоз от съмнителни лица, възмущава се той

Станислав Владимиров
Станислав Владимиров

Станислав Владимиров, кмет на община Перник
Фейсбук

Последните месеци и най-вече дни, град Перник е подложен на невиждан от десетилетия уличен тормоз от съмнителни лица. Тормоз, в който се пребиват деца и възрастни по най-жесток начин. Полицията бездейства. Перник се страхува. 
Това е недопустимо!
Призовамам органите на реда в близките няколко дни да предприемат СПЕШНИ мерки, в които да докажат на обществото, че Перник е безопасен град. Да убедят гражданите на Перник, че са защитени.  
Ще поискам ПОМОЩ ОТВЪН, ако пернишката полиция не може или не иска да се справи с хора, които бият невинни граждани в Перник и не получават ответна реакция. 
Ако органите на реда не се задействат светкавично, не покажат, че са на страната на хората, ще бъда ПРИНУДЕН ДА ИЗЛЯЗА НА ПРОТЕСТ, заедно с перничани, защото ние искаме да живеем в сигурен и спокоен град.  
Откакто съм кмет на Перник положих доста усилия, за да се намали уличната престъпност. Камери има почти навсякъде из града. Но за няколко дни всичко може да се срути, ако полицията абдикира от задълженията си. 
Искам перничани да знаят, че СЛЕДЯ ВСИЧКО! И няма да оставя града да бъде сплашван от мутри или деца, които си играят на мутри. 
Перничани, БЪДЕТЕ В ГОТОВНОСТ, ако полицията не може да защити града ни, да го направим ние. Ако трябва ще излезем на улицата. И аз ще бъда НА ПЪРВИЯ РЕД С ВАС. Защото утре пострадал може да бъде вашето дете или родител. 
Органите на реда са на ход. Успокойте перничани. Те не могат да спят спокойно! Няма да спя и аз!

 

 

Публикацията му идва на фона на информацията за жесток побой в Перник. Местна футболна легенда и настоящ треньор е в "Пирогов" с множество травми след нападение в центъра на града. Всички прокурори в Перник си направиха самоотвод, защото задържаният и след това освободен заподозрян за случая е син на прокурор. След като обявяват публично във "Фейсбук" за побоя на треньора, със семейството се свързват много хора, които разказват за още подобни случаи.



Още от "Региони"

Премиерът Росен Желязков: Опитваме се да убедим румънските си партньори за важността от нови мостови съоръжения през рек

Премиерът Росен Желязков заедно с кмета на Община Тутракан д-р Димитър Стефанов и посланика на България в Румъния Радко Влайков инспектираха точката, в която ще заработи Пристанищен терминал Тутракан

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Направихме възможно най-доброто за рафинерията

Премиерът Желязков и министърът на енергетиката Жечо Станков инспектираха напредъка по изграждането на лот 3 "Рупча-Ветрино" от Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус"

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков ще бъде на работно посещение в областите Силистра и Разград

Той ще се запознае с хода на работата по реализацията на Вертикалния газов коридор, ще проведе работно съвещание с кметове от област Силистра и ще посети и точката на бъдещата фериботна линия Тутракан-Олтеница на река Дунав

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени