КПКОНПИ проверява за втори път Община Хаджидимово

Преди дни КПКОНПИ отново влезе в общината

КПКОНПИ
КПКОНПИ Източник: Zonanews

Служители на Антикорупционната комисия (КПКОНПИ) са влезли в община Хаджидимово, откъдето се изземват документи за обществена поръчка, проведена в края на миналата година. Поръчката е за луксозна лимузина, която се ползва от кмета Людмил Терзиев. Тя е била обявена на 14 декември, а срокът ѝ включвал и коледните празници. Оказва се обаче, че на поставените условия отговаря само един конкретен модел.

 

Част от изискванията са автомобилът да има въздушно окачване с безстепенно регулиране, автопилот темпомат, включващ електронен ограничител на скоростта, филтър за твърди частици, система за очистване на изгорелите газове при дизеловите двигатели и ауспухова система с видими ауспухови накрайници.

 

Новата кола на кмета на Хаджидимово трябва да притежава също сиви алуминиеви джанти 19 инча, с 5 двойни спици, задължително хромирана лайсна и два ауспуха от благородна стомана. Годината на първата регистрация на автомобила пък трябва да е октомври 2017 г. Според запознати, въпреки че е предназначена за представителни нужди, колата често е била забелязвана пред дома на кмета Терзиев.

Припомняме, че преди дни КПКОНПИ отново влезе в общината. Тогава служители на КПКОНПИ проверяваха две обществени поръчки - за ремонт на спортна зала и за ремонт на улици. 

Още от "Региони"

От утре "Лукойл Нефтохим Бургас" ще може да закупува нефт от всички контрагенти, регистрирани в Швейцария

Особеният търговски управител Евгени Симеонов припомни причината за наложените ограничения, а именно заемът, отпуснат през 2023 г. от "Литаско" на "Лукойл Нефтохим Бургас", който впоследствие става предсрочно изискуем

Прочетете повече прочетете повече

Археологически комплекс "Калето" в Мездра Ви кани на своя 13-и рожден ден

Със специалното участие на една от най-популярните и динамично развиващи се български музикални групи, станала известна с ексцентричното си звучене и въздействащи текстове - "Керана и Космонавтите"

Прочетете повече прочетете повече

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

"В гласа ѝ нямаше паника", "това дете е родено герой": историята от АМ "Струма", която разтърси България

Докато автомобилът се движел по магистралата, момичето успяло да овладее ситуацията, да изведе колата в аварийната лента и да я спре, натискайки старт-стоп бутона

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени