Директорът на училището на изчезналото момиче: Децата не са тормозили Ивана, по-скоро тя тормозеше тях

По думите на Виолета Стефанова-Савова класният ръководител на 17-годишната тийнейджърка се бил превърнал в нейна бавачка

Училище
Училище Източник: Zonanews

Според ръководството на училището, в което учи издирваната 17-годишна Ивана от Дупница, тя има характер, различен от описвания в последните дни.

 

"Не децата тормозеха Ивана, а бих казала, че тя, с поведението си, тормозеше тях. Нарушаваше учебния процес. В последно време употребяваше много енергийни напитки, безразборно. Внасяше ги отвън и ние си позволихме, когато я видим, да ѝ ги взимаме от ръцете", заяви директорът на Професионалната гимназия по хранително-вкусови технологии Виолета Стефанова - Савова.

 

"Започна да ходи по-разголена. Напускаше самоволно часовете, влизаше в тези на други колеги. Това по принцип не го позволяваме. Тогава повиках майката, за да попитам има ли проблем с детето, защото се държи необичайно", разказа още директорката.

 

По думите ѝ майката на Ивана отрекла да има промяна. Казала, че дъщеря ѝ вероятно е превъзбудена заради края на първия учебен срок. Савова предложила момичето да остане вкъщи и да посети лекар.

 

Тя разказа още, че телефоните на учениците в гимназията се събират, докато текат учебните занятия. "Но Ивана, за да може да си тръгне по-рано, си е оставила телефона. Не прави това за първи път, показа проверка в дневника. Разговаряхме с майката, че забелязваме, че поведението ѝ не е нормално. Тя отвърна, че са посетили лекар и момичето пие медикаменти", обяснява още директорът.

 

По думите ѝ класният ръководител се бил превърнала в бавачка на Ивана. "Не само тя, а абсолютно всички учители бяхме ангажирани с поведението на момичето. То въобще не е тормозено, напротив - лансирано е от страна на учители и ученици", завършва Савова.

Още от "Кюстендил"

Реорганизират движението в отделни участъци на АМ "Струма" за възстановяване на ограничителни системи

На 9 август, от 8 ч. до 17 ч. дейности ще се извършват в участъка от 43-и до 75-и км в посока София. На 10 и 11 август, между 8 ч. и 17 ч. ще се работи в отсечката между 42-и и 85-и км посока Кулата

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се утре в гасенето на пожара в района на Рилския манастир да се включи втори хеликоптер

По-рано днес от Министерството на отбраната съобщиха, че хеликоптер "Кугър" с екипаж от 24-та авиационна база в Крумово от състава на Военновъздушните сили се е включи лв действията по погасяване на пожар

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени