Намалява броят на заболелите от грип и остри респираторни заболявания в област Кюстендил

От РЗИ са посочили, че стойностите на заболеваемост са далеч под епидемичните и не е необходимо да се обявява грипна епидемия

Областен управител на Кюстендил
Областен управител на Кюстендил Източник: Zonanews

Намалява броят на заболелите от грип и остри респираторни заболявания в област Кюстендил, съобщиха от Областната администрация. По данни на Регионалната здравна инспекция (РЗИ), седмичната заболеваемост за изминалата седмица е 89,73 на 10 хил. души.

 

При предходната седмица (12-18 януари) броят на заболелите е бил 107,09 на 10 хил. души. От РЗИ са посочили, че стойностите на заболеваемост са далеч под епидемичните и не е необходимо да се обявява грипна епидемия.

 

Броят на отсъстващите ученици в училищата в област Кюстендил е нисък - 14,35% от общия брой, сочат данни на Регионалното управление на образованието (РУО).

 

При педагогическия и непедагогическия персонал също няма съществена промяна - към днешна дата отсъстват 4,35%, сочат данните на РУО, според които не е необходимо преминаването в неприсъствена форма.

Още от "Кюстендил"

До 13 март временно се променя движението от 52 до 54 км на АМ "Струма" в Кюстендилска област заради обезопасяване на ск

От 9 до 13 март, в интервала от 8:00 до 17:00 часа, ще се извършва обрушване на скатове и поставяне на предпазна мрежа в отсечката между 52 и 54 километър на магистралата

Прочетете повече прочетете повече

Кюстендилската прокуратура разследва измама, при която на възрастна двойка от града е причинена вреда за 31 000 евро

Прокуратурата апелира гражданите да бъдат особено внимателни и да не предоставят пари или лични данни на лица, представящи се за служители на държавни институции

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени