Нанков: "Новите опълченци" (по нелепото сравнение на Андрей Гюров за служебното правителство), са изключили Априлци от държавното финансиране за честванията на 150 години от Априлското въстание

Очакваме намесата на президента Илияна Йотова, която винаги се е изявявала като пазител на традициите. И която носи отговорност за този служебен кабинет, пише още той

Николай Нанков
Николай Нанков Източник: Личен архив

Община Априлци е част от Националния инициативен комитет за отбелязване на 150 години от Априлското въстание. Именно тук през 1876 г. се създава Новоселската република – един от най-ярките символи на свободолюбието и саможертвата на българите. Общината планира мащабна програма от събития. За нас, гордите потомци, за всички, чиято съдба е свързана с Априлци, това е най-важното и емоционално събитие на годината.

Това написа в профила си във фейсбук Николай Нанков, водач на листата на ГЕРБ-СДС в 11-ти МИР-Ловеч. Той се възмути, че община Априлци е изключена от държавното финансиране за честванията на 150 години от Априлското въстание

"Тези дни обаче стана ясно, че "новите опълченци” (по нелепото сравнение на Андрей Гюров за служебното правителство), са изключили Априлци от държавното финансиране при организирането на честванията. Без причина. Без обяснения. Без аргументи. Просто общината е зачеркната. Това е толкова недостойно! Служебните "опълченци” наказват Априлци вероятно заради дребно политическо заяждане. Очакваме намесата на президента Илияна Йотова, която винаги се е изявявала като пазител на традициите. И която носи отговорност за този служебен кабинет. Хората от Априлци сме горди с миналото и с настоящето си. Потомците на славните априлци няма да бъдат забравени и чествания в града ще има. Но жителите му заслужават уважение. И ще запомнят тези недостойни политически игри", добавя Нанков.
 

Още от "Ловеч"

Николай Нанков: Следващата голяма стъпка, която ГЕРБ гарантира, е да достигнем средните за Европейския съюз доходи

За целта е необходимо стабилно управление на ГЕРБ-СДС, което в рамките на един управленски мандат да изпълни тази нова амбициозна цел

Прочетете повече прочетете повече

Николай Нанков: В неделя трябва да сложим край на безвремието

Трябва да попречим продавачи на илюзии и фалшиви спасители да ни замазват очите с обещания, които никога нямат намерение да изпълнят, добави водачът на листата на ГЕРБ-СДС в 11-ти МИР-Ловеч

Прочетете повече прочетете повече

Нанков: Голяма цел пред ГЕРБ-СДС е българите да имат средните за ЕС доходи. За това е необходимо стабилно управление (ВИ

Поемаме ангажимент до 2030 г. минималната работна заплата да е 1000 евро, средната - 2500 евро, минималната пенсия да е 500 евро, а средната - 1000 евро, заявява той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени