От ГЕРБ не обещаваме напразно, когато поемем ангажимент, го изпълняваме, написа във Фейсбук водачът на листата на ГЕРБ-СДС във Ловеч Николай Нанков.
Той коментира срещата си с момчетата от хандбалния клуб "Осъм" и обърна внимание на това колко спортни съоръжения са изградени при управление на ГЕРБ.
Ето какво написа във Фейсбук Нанков:
"Млади, мотивирани и с дух – това са момчетата от хандбалния клуб "Осъм", с които се срещнах.
Благодарих им за емоцията, с която ни даряват на всеки мач, както се случи и преди десетина дни в последния им двубой за сезона. Те не искат много. Искат нормални условия, в които да тренират и да защитават името на Ловеч.
А залата, в която се подготвят и играят мачовете си, отдавна има нужда от сериозен ремонт. През годините е бил предвиждан текущ ремонт, но поради липсваща документация не е получил финансиране.
Преди три години имаше готов проект с проведена обществена поръчка и избран изпълнител.
Новият кмет обаче не го хареса и не го подаде за финансиране по инвестиционната програма за общините, въпреки че привеждането на залата в съответствие със стандартите за спортна дейност е част от Плана за интегрирано развитие на общината. Поех ангажимент да се реконструира залата, стига кметът, който и да е той, да има желание.
А знаете - ние не обещаваме напразно. Когато поемем ангажимент, го изпълняваме. Точно както стана в Троян. Там вече имат модерна многофункционална спортна зала, като първото финансиране от 500 хил. лв. за изграждането й беше осигурено от кабинетът "Борисов 3” още в края на 2020 г. Нещо, което, кой знае защо, удобно се пропуска. А завършването й дойде със съдействието на кабинета "Желязков”.
На финален етап са дейностите по реконструкцията и на спортната зала в Луковит. Тя можеше отдавна да е готова, ако в последните години държавата не беше на пауза.
За нас спортът не е разход, а инвестиция в младите хора, в дисциплината и в бъдещето. Затова продължаваме да помагаме.
Така ще бъде и със спортната зала в Угърчин, закъдето общината вече има готов проект за основен ремонт.
Осигуряването на финансиране ще е възможно в едно бъдещо стабилно правителство на ГЕРБ-СДС.