Над 430 проверки на строителни обекти в София за месец октомври

Съставени са 60 акта, от които 26 на физически лица и 34 на строителни фирми

Проверките са част от ежедневната контролна дейност на екипите
Проверките са част от ежедневната контролна дейност на екипите Източник: Община София
Над 430 проверки на строителни обекти с цел извършване на контрол за спазване на изискванията за чистота и недопускане на замърсяване на града са направени в София за месец, информират от местната администрация.
 
От началото на октомври на територията на Столична община екипите на Столичен инспекторат са извършили 436 проверки на обекти, на които се извършват строителни дейности. Проверките са в районите "Студентски", "Витоша", "Лозенец", "Надежда", "Триадица", "Сердика" и други.
 
Съставени са 60 акта, от които 26 на физически лица и 34 на строителни фирми, за нарушения като липса на плътна строителна ограда, излизане от строителната площадка със замърсена ходова част на тежкотоварната техника, разпиляване на строителни отпадъци и материали и разполагане на съоръжения по тротоари без разрешение.
 
Проверките са част от ежедневната контролна дейност на екипите и основната им цел е да се предотврати замърсяване на околната среда и въздуха.

Още от "Региони"

МО: Войници и бойна техника на НАТО се придвижват в България

Става дума за ротация на военни формирования, които участват в Многонационалната бойна група на НАТО в България, както и в съвместната българо-американска подготовка на учебен полигон "Ново село"

Прочетете повече прочетете повече

"Moя прекрасна лейди" за последен път в Бургас на 13 август в Летния театър

След успеха в Бургас, Русе и Варна и София, световноизвестният мюзикъл ще бъде представен за последен път в Бургас на 13 август – поради ограничения брой спектакли с платени авторски права

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени