Нови студенти с подкрепа от АЕЦ "Козлодуй"

Участието в програмата, утвърдила се като един от най-ефективните инструменти за привличане на млади хора към ядрената енергетика, осигурява стипендия в размер на 1050 евро на семестър

Нови студенти с подкрепа от АЕЦ "Козлодуй"
Нови студенти с подкрепа от АЕЦ "Козлодуй" Източник: Пресцентър на АЕЦ "Козлодуй"

В края на април още шест студенти се присъединиха към стипендиантската програма на АЕЦ "Козлодуй", съобщиха от пресцентъра на централата. Те се обучават в приоритетни за централата специалности на Технически университет, София – бакалавърска специалност "Топлоенергетика и ядрена енергетика" и магистърска степен по "Ядрена енергетика". 

 

Участието в програмата, утвърдила се като един от най-ефективните инструменти за привличане на млади хора към ядрената енергетика, осигурява стипендия в размер на 1050 евро на семестър, възможност за включване в платени летни стажове, както и предложение за работа в централата след успешно дипломиране. Нарастващият брой бивши стажанти, вече присъединили се към експертните екипи на Дружеството, е доказателство, че инвестицията в образованието дава трайни резултати.

 

Като подкрепя бъдещи специалисти с мотивация и стремеж към развитие в ядрения отрасъл, АЕЦ "Козлодуй" осигурява плавен трансфер на знания между поколенията и гарантира безопасната и надеждна дългосрочна експлоатация на ядрените мощности.

Още от "Региони"

Зрелищен галаконцерт украси VI Международен фестивал "Фолклорната магия на Мездра" (СНИМКИ)

По време на близо тричасовия концерт на сцената се изявиха фолклорни ансамбли от 10 държави от четири континента - Европа, Азия, Северна и Южна Америка, над 230 танцьори, певци и музиканти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени