Община Мездра напомня, че е забранено рязането и чупенето на клони при бране на липов цвят от дървета, растящи върху Общински поземлен фонд и зелени площи на територията на общината

Глобата за нарушителите е от 10 до 200 лв.

Липов цвят, липа
Липов цвят, липа Източник: Община Мездра

Община Мездра напомня на гражданите, че е забранено рязането и чупенето на клони при бране на липов цвят от дървета, растящи върху Общински поземлен фонд и зелени площи на територията на общината - алеи, паркове, градини, тротоари и други площи общинска собственост.

 

При констатиране на нарушения на виновните лица ще бъде съставян Акт за установяване на административно нарушение (АУАН). Глобата за нарушителите е от 10 до 200 лв.

 

Заповедта за забрана е на основание чл. 44, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА), във връзка с чл. 26, т. 1 от Наредбата за поддържане и опазване на обществения ред на територията на община Мездра и чл. 27, т. 1 от Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на община Мездра.

Още от "Региони"

Нанков: От ГЕРБ не обещаваме напразно, когато поемем ангажимент, го изпълняваме

В Троян вече имат модерна многофункционална спортна зала, като първото финансиране от 500 хил. лв. за изграждането й беше осигурено от кабинетът “Борисов 3” още в края на 2020 г., посочи той

Прочетете повече прочетете повече

Проф. Костадин Ангелов: Очаквам българите да изтрезнеят и да подкрепят на изборите ГЕРБ като първа политическа сила

Радев все още не се е позиционирал на политическата сцена, дава разнопосочни политически послания - не знаем той ляв ли е, десен ли е, евроатлантик ли е, русофил ли е, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени