Първи фестивал на любителите на немското овчарско куче

Събитието се провежда в Горна Оряховица

Конкурс за немски овчарски кучета
Конкурс за немски овчарски кучета Източник: Скрийншот видео кадър

Всеки момент в Горна Оряховица ще започне първи национален конкурс за немско овчарско куче. Очакват се 150 животни от тази порода, използвана от полицията в цял свят, да пристигнат за изложението в града.

 

Немската овчарка Торо показа на живо в ефира на NOVA какви команди може да изпълнява. "Това е куче, което е от работен клас "К-9". Това означава, че може да изпълнява команди", заяви организаторът на конкурса за немско овчарско куче Георги Факалиев.

Още от "Региони"

Община Мездра Ви кани на поклонение по повод 153 години от гибелта на Васил Левски

По време на възпоменателната проява тематична литературно-музикална програма ще изнесат рецитатори от Школа по художествено слово към Народно читалище "Просвета 1925", Група за художествено слово и Вокална група "Детски свят"

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Русия губи стотици милиони долари от съкратен износ на петрол: Как санкциите влияят на руската икономика?

Датският премиер Мете Фредериксен и финландският президент Александър Стуб призоваха за продължаваща военна и икономическа подкрепа за Украйна

Последни новини

Най-четени