Комисията за детето към община Велинград взе решения, относно случая с малтретираното дете

Още сутринта, освен кмета на община Велинград и ОбС, са се самосезирали и Районна прокуратура, Детска педагогическа стая, отдел "Закрила на детето"к ъм ДСП,  РУО и са започнали процедури по изясняване на случая

Комисията за детето към община Велинград взе решения, относно случая с малтретираното дете
Комисията за детето към община Велинград взе решения, относно случая с малтретираното дете Източник: Община Велинград

Със своя заповед кметът д-р Коев свика от 13:00 часа заседание на Комисията за детето към община Велинград. На него присъстваха представители на всички компетентни и заинтересовани институции и общински съветници. По време на заседанието, освен техните становища, бяха изслушани и родители на деца от детската градина и нейният директор.

 

Стана ясно, че до сега в общинска администрация, в отдел "Закрила на детето" към ДСП и в други институции не са постъпвали никакви сигнали за малтретиране на деца в детски и учебни заведения на територията на община Велинград. Бащата на детето, което е заснето в клипа, сподели, че от 10 април то не е посещавало детската градина.

 

Комисията за детето към община Велинград взе решения, относно случая с малтретираното дете
Комисията за детето към община Велинград взе решения, относно случая с малтретираното дете Източник: Община Велинград

Още сутринта, освен кмета на община Велинград и ОбС, са се самосезирали и Районна прокуратура, Детска педагогическа стая, отдел "Закрила на детето"к ъм ДСП,  РУО и са започнали процедури по изясняване на случая. От общинската комисия, която посети детската градина, и от директора Мая Якимова също са предприети действия, за да се  изяснят детайлите.


Решението на комисията е, че е недопустимо педагог, упражняващ насилие, да продължава да работи в тази сфера и лицето от клиповете трябва да бъде отстранено от работа, при спазване на всички законови процедури. Директорът на детското заведение е наказан със забележка.


Със самото дете и с групата, в която то се обучава,  ще работи психолог по предложение на директора на Дирекция социално подпомагане.

Още от "Пазарджик"

Борисов в село Кръстава: Тези в София, които имат малко акъл да знаят, че няма ли детска градина, няма ли училище, няма

Докато сме прегърнати, този район е най-красивият. В Косово, в Сребреница да видят когато се разправят две религии какво става, добави лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Желязков разпореди забрана за изпреварване за камиони на АМ "Тракия" край Пазарджик

Мярката се въвежда пилотно в избрания участък за превенция срещу опасни маневри от страна на водачите на камиони, с които застрашават живота и здравето на останалите участници в движението

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени