Стотици килограми вещи от първа необходимост в помощ на пострадалите в Турция и Сирия събраха асеновградчани за ден

Кампанията в помощ на пострадалите при земетресението в Турция и Сирия продължава и утре – 10.02.23 г. (петък)

Дарения за пострадалите в Турция и Сирия
Дарения за пострадалите в Турция и Сирия Източник: Община Асеновград

Кампанията за събиране на вещи от първа необходимост на община Асеновград и Българския червен кръст (БЧК) в помощ на пострадалите от земетресението в Турция и Сирия тече изключително активно. Стотици килограми дрехи, обувки, завивки, хигиенни консумативи и други нехранителни стоки от първа необходимост бяха събрани в събирателния пункт – фоайето на Градска библиотека "Паисий Хилендарски".

 

Дарения за пострадалите в Турция и Сирия
Дарения за пострадалите в Турция и Сирия Източник: Община Асеновград

В инициативата се включиха хора от всякакви възрасти – и деца и възрастни – всеки, решил да помогне с каквото може. В подкрепа на акцията с безвъзмезден труд се включиха служители на общинска администрация - Асеновград и на БЧК, доброволци от Доброволно формирование "Асеневци", здравният медиатор към общината и немалко други граждани.

 

Дарения за пострадалите в Турция и Сирия
Дарения за пострадалите в Турция и Сирия Източник: Община Асеновград

Акцията продължава и в утрешния ден (10.02.23 г.) – от 08:00 ч. до 16:00 ч. Припомняме СПИСЪКЪТ за набираните материали: нови топли детски, дамски и мъжки дрехи и обувки; ново спално бельо; нови топли завивки; хигиенни материали (за лична хигиена); палатки; батерии; ръкавици; якета; шалове; шапки; одеяла; отоплителни уреди на газ за външно отопление; бебешки пелени; дамски превръзки; печки на въглища; столчета и маси за къмпинг; комплекти за първа помощ; вътрешно осветление за палатки с батерии; големи дюшеци и спални чували; боти; детски якета и други зимни дрехи; препарати за почистване; походни легла; дъждобран; ботуши.

 

Актуална и обновяваща се информация можете да откриете в новата секция в  сайта  на община Асеновград. 

 

Дарения за пострадалите в Турция и Сирия
Дарения за пострадалите в Турция и Сирия Източник: Община Асеновград

 

Още от "Пловдив"

Цяла седмица спорт, танци и активност на фестивала #BeActive Асеновград 2026 г.

Стремежът на общинската администрация е #BeActive Асеновград да се превърне в празник на движението и активния начин на живот, който обединява институции, организации и граждани в една обща кауза

Прочетете повече прочетете повече

ДАНС и полицията задържаха 18 младежи, част от международната крайнодясна организация "Кръв и чест"

По думите на началника на полицията в Пловдив старши комисар Васил Костадинов сред задържаните е единият от двамата извършители на побоя над двама непалски граждани, а също и брат му и баща му

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени