По-евтини карти за градски транспорт в Асеновград

Ето какви са новите цени

Карта за пътуване в градския транспорт на дете
Карта за пътуване в градския транспорт на дете Източник: Община Асеновград

Поевтиняват картите за градския транспорт за пенсионери и ученици в Асеновград. От 01.02.23 г. са намалени драстично цените.

 

Пътуването с карта за градския транспорт на територията на града за пенсионери (жени над 62 г. и мъже над 64 г. и 6 месеца, получаващи минимална пенсия за осигурителен стаж и възраст) ще струва 1 лв. на месец.

 

За пенсионери от същата категория, чийто доход е до размера на минималната работна заплата, вместо досега заплащаните 11 лв. месечно, ще плащат по 8 лв. за същия период.

 

Всички деца до 10 г. ще пътуват безплатно, а за останалите ученици и студенти в редовна форма на обучение месечната карта от 25 лв. става 10 лв.

 

На проведена среща с превозвача, на който е възложено издаването на карти, бе уточнено, че същите ще бъдат издавани от дата 06.02.23 г., тъй като картите са ценни книги и за отпечатването им е необходимо технологично време.

Още от "Региони"

От утре "Лукойл Нефтохим Бургас" ще може да закупува нефт от всички контрагенти, регистрирани в Швейцария

Особеният търговски управител Евгени Симеонов припомни причината за наложените ограничения, а именно заемът, отпуснат през 2023 г. от "Литаско" на "Лукойл Нефтохим Бургас", който впоследствие става предсрочно изискуем

Прочетете повече прочетете повече

Археологически комплекс "Калето" в Мездра Ви кани на своя 13-и рожден ден

Със специалното участие на една от най-популярните и динамично развиващи се български музикални групи, станала известна с ексцентричното си звучене и въздействащи текстове - "Керана и Космонавтите"

Прочетете повече прочетете повече

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени