Представят изложбата "Варна - 100 години курортен град"

Изложбата се върна в морския град, след гостуване в Пловдив, София и Велико Търново и може да бъде разгледана до 20-ти август

Изложбата "Варна - 100 години курортен град"
Изложбата "Варна - 100 години курортен град" Източник: Община Варна

За втори път на входа на Морската градина е подредена изложбата "Варна - 100 години курортен град", посветена на вековния юбилей от обявяването на града официално за курортен център. Тя се върна във Варна, след гостуване в Пловдив, София и Велико Търново и може да бъде разгледана до 20-ти август, съобщиха то дирекция "Туризъм" към Община Варна.


На 40 пана са изложени общо 120 снимки от близкото и по-далечно минало, пресъздаващи основни моменти в туристическото развитие на града. Основните акценти в тях са свързани със създаването на културната и туристическа инфраструктура на града - Морските бани, първите хотели, Морската градина и културните институции. Представени са снимки от туристически забележителности, международни фестивали, изложби, посещения на знакови лидери и др. 


Изложбата е подготвена от Община Варна, със съдействието на Държавната агенция "Архиви", Регионалната библиотека "Пенчо Славейков", историка Борислав Дряновски и инж. Георги Филипов.

Още от "Региони"

Обмудсманът Велислава Делчева посъветва хората при възможност след първи януари да плащат с карти, за да избегнат евенту

По време на срещата беше обърнато внимание и на възможността за осъществяване на телефонни измами, предлагащи обмяна на левове

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени