Премахват сградите от терена на бъдещата детска болница

Стартът в кв. "Горна баня"ще бъде даден от служебния министър на здравеопазването д-р Галя Кондева

Министър Галя Кондева
Министър Галя Кондева Източник: Пресцентър на МЗ

Започва процесът по премахване на сградите на терена на бъдещата детска болница. По-късно днес в кв. "Горна баня" служебният министър на здравеопазването д-р Галя Кондева ще даде старт на процеса по премахването на сградите и на подготовката на терена за изграждането на Национална детска болница.

 

Мястото за строежа на болницата беше избрано след обсъждането на пет възможни парцела в София. През май 2023 г. министърът на регионалното развитие и благоустройството в служебния кабинет тогава Иван Шишков разписа заповедта за одобряване на подробния устройствен план за бъдещата детска болница.

 

Днес се очаква да започне демонтирането на опасни елементи от покривната конструкция и от фасадата на съществуващата на парцела сграда, а след това ще се пристъпи към същинското ѝ събаряне.

 

След събарянето трябва да се направи задание и да започне проектирането и реалното строителство на новата болница.

 

Освен лечебното заведение, на терена, който е близо 40 дка, се предвижда да има хотел за родители, търговска част, подземен паркинг. Предвижда се болницата да има 25 клинични структури.

Още от "Региони"

По искания на Районна прокуратура – Добрич, съдът остави в ареста четирима мъже от Горна Оряховица, обвинени за реализир

Общо седем телефонни измами са успели да реализират обвиняемите, като общата щета, нанесена чрез въвеждане в заблуждение на граждани, е в размер на 67 700 лева, 13 500 щатски долара и 8960 евро

Прочетете повече прочетете повече

Слънчеви деца от Нова Загора поднесоха своя първомартенски поздрав в навечерието на дългоочаквания празник от малки и го

В навечерието на един от най-обичаните български празници – 1 март, сградата на Община Нова Загора се изпълни с детски смях, багри...

Прочетете повече прочетете повече

"Лукойл България": Арбитражно дело няма да повлияе на доставките и цените

Регистрираната в Швейцария "Литаско", която е собственик на бизнеса на "Лукойл" в България информира кабинета, че предприема стъпки за завеждане на арбитражен иск срещу държавата

Прочетете повече прочетете повече

Да отбележим заедно Националния празник на Република България във Враца

В рамките на деня Регионален исторически музей – Враца ще представи гостуващата изложба "Първите български фотографи" на Исторически музей – Самоков, реставрираната икона "Казанска света Богородица"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени