Протест в Стара Загора на работещите в "Марица-Изток"

Според протестиращите преходът към декарбонизация не трябва да започва от 2026 г.

Багер в Мини "Марица изток"
Багер в Мини "Марица изток" Източник: Zonanews

В Стара Загора трябва да бъде проведена трета поредна среща, посветена на бъдещето на въгледобивния комплекс. Сдружение "За Марица Изток" организира масов протест. Той ще проведе в 18 ч. пред сградата на общината, съобщи bTV.

 

Недоволството ще се проведе под надслов "Да защитим комплекс "Марица-изток". Целта е да бъде чуто искането за удължаване на работата на въгледобива.

 

Според протестиращите преходът към декарбонизация не трябва да започва от 2026 г. "Ще отстояваме позицията си, защото повече няма да търпим лъжи и унижение", категорични са работещите.

Още от "Региони"

Гражданството на Мездра почете 153-ата годишнина от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски

Тук, пред неговия паметник, 153 години след гибелта му си припомняме, че свободата не е дар, а отговорност, че Родината се гради с чисти дела, с вяра и със саможертва, каза в словото си инж. Николинка Кътовска, изпълняваща длъжността кмет на община Мездра

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени