Правителството осигури 100 000 лева за доизграждането на църквата „Свети Цар Борис-Михаил Покръстител“ в Разград.

Добрата вест съобщихме заедно с Отец Георги - архиерейски наместник за Разградска духовна околия, сподели във фейсбук страницата си Десислава Атанасова - депутат от парламентарната група на ГЕРБ

Свети Цар Борис-Михаил Покръстител Разград

Свети Цар Борис-Михаил Покръстител Разград

Източник: Екип7
Десислава Атанасова и Отец Георги

Десислава Атанасова и Отец Георги

Свети Цар Борис-Михаил Покръстител Разград
Десислава Атанасова и Отец Георги

Дългоочаквана във времето, една от мечтите на разградчани е на път да стане факт – град Разград да има свой нов православен храм!

Идеята за построяване на втори храм в гр. Разград датира още от тридесетте години на миналия век, когато е дарено място и се образува комитет. По различни причини и с идването на безбожния тоталитарен режим този проект не успява да се реализира, но въпреки това, разградчани не забравят за желанието си да имат нов православен храм в разрастващия се град.

"С правителствено постановление днес бяха осигурени 100 000 лева за доизграждането на църквата „Свети Цар Борис-Михаил Покръстител“ в Разград. Добрата вест съобщихме заедно с Отец Георги - архиерейски наместник за Разградска духовна околия. Парите бяха осигурени след разговор на Негово  Високопреосвещенство Русенския митрополит Наум с Бойко Борисов.
Строителството на храма започна през 2013 година с благословията на Негово светейшество Патриарх Неофит, който присъства на церемонията по първата копка. 
През 2013 ПП ГЕРБ  дари 32 811лева." - написа Десислава Атанасова във фейсбук
"Заради недостиг на средства, които се осигуряваха само от дарителство, строителството бе прекъсвано няколко пъти.
Със съдействието на Гюнай Хюсмен / Gyunay Hyusmen   - областен управител на Разград и финансовата помощ от  Държавната агенция за сътрудничество и координация на Република Турция, строителството беше възобновено, а със средствата отпуснати днес ще бъде окончателно завършено. 
Паралелно с изграждането на църквата в момента се реализира и проект за реставрация на джамията „Ибрахим паша“ на стойност над 1 900 000 лв., включена в каталога на ЮНЕСКО като третата по големина джамия на Балканите." - сподели тя.

 

Още от "Разград"

Информационни срещи във връзка с въвеждането на еврото у нас ще се състоят във Варна, Кубрат, Раковски, Панагюрище, Харм

Целта на кампанията е гражданите да получат ясна, подробна и достоверна информация за основните етапи и срокове от процеса по въвеждане на еврото

Прочетете повече прочетете повече

Делян Пеевски: Хората искат справедливост. ДПС-Ново начало ще е гарантът, че държавата ще е силна и справедлива

Решението на Апелативния съд във Варна за прилагане на по-леката мярка - “домашен арест” на 19-годишния младеж, който уби при катастрофа трима в Разград, е много лош сигнал към обществото

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени