С игрище за мини футбол ще се сдобие ОУ "Христо Ботев" - Асеновград

Строителството на спортната площадка вече започна

Стартира изграждането на игрище за мини футбол в двора на ОУ "Христо Ботев" в Асеновград
Стартира изграждането на игрище за мини футбол в двора на ОУ "Христо Ботев" в Асеновград Източник: Община Асеновград

Стартира изграждането на игрище за мини футбол в двора на ОУ "Христо Ботев" в Асеновград. Игралното поле ще е с обща площ от 684 кв. м. и с размери 18 м./38 м. Символично, началото на строителните дейности поставиха зам.-кметовете на Асеновград Стоян Димитров и Петър Петров.

 

Домакините от ОУ "Христо Ботев", чиито представители бяха облечени в традиционни национални носии, ги посрещнаха с пита и сол.

 

Домакините от основното училище посрещаха с хляб и сол
Домакините от основното училище посрещаха с хляб и сол Източник: Община Асеновград

 

Спортната площадка ще бъде изградена върху нова бетонова основа с настилка от изкуствена трева и оградена с метална ограда, чиято височина ще е 4 м. Ще бъдат монтирани две футболни врати. А пред входовете на обекта ще се поставят рампи за достъп на хора в неравностойно положение. Игрището следва да е готово в рамките на 35 календарни дни.

 

Игрище за мини футбол
Игрище за мини футбол Източник: Община Асеновград

 

Още от "Региони"

Община Мездра Ви кани на поклонение по повод 153 години от гибелта на Васил Левски

По време на възпоменателната проява тематична литературно-музикална програма ще изнесат рецитатори от Школа по художествено слово към Народно читалище "Просвета 1925", Група за художествено слово и Вокална група "Детски свят"

Прочетете повече прочетете повече

Древният ритуал по зарязване на лозата бе изпълнен в Оряхово

Председателят на читалището Андрей Петров, заедно със самодейците от "Група за пресъздаване на традиции и обичаи", зарязаха асмата с пожелания за здраве, изобилие и пълни бъчви с руйно вино

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Financial Times: Руските тайни служби използват бившите наемници от "Вагнер" за дестабилизация на Европа

След мащабните експулсирания на руски дипломати от европейските столици, способността на Москва да разгърне традиционна разузнавателна мрежа е значително ограничена. Според оценките на разузнаването, това е довело до преминаване към модел на "аутсорсинг"

Последни новини

Най-четени