ЦИК обяви избирателната активност: 34,41% са гласували за НС, а 33,79% за ЕП

Най-ниска е избирателната активност в област Сливен

ЦИК
ЦИК Източник: БГНЕС

Централната избирателна комисия публикува данни за избирателната активност към края на изборния ден. Към 20 часа на 9 юни за Народно събрание са гласували 34,41% от имащите право на глас, а за Европейски парламент - 33,79%.

 

За Народно събрание са гласували 2 268 644 души, което е с близо 415 000 по-малко в сравнение с предишните парламентарни избори през април 2023 г. За Европейски парламент са гласували 2 074 192 души.

 

Най-ниска е избирателната активност в област Сливен, където 24,21% от имащите право са гласували за Народно събрание, а 23,65% - за Европейски парламент.

 

Най-висока е активността в 23-ти МИР в София. Там за Народно събрание са гласували 41,52% от избирателите, а за Европейски парламент - 42,07%.

Още от "Сливен"

Новозагорското село Езеро отбеляза своя празник с пъстра програма и много настроение

Събитието събра десетки хора на площада, сред които заместник-кметовете на Община Нова Загора Нина Генчева и Иванка Михова, общински съветници, кметове на населени места

Прочетете повече прочетете повече

В Нова Загора се проведе четвъртото издание на рок фестивала "Завинаги при звездите" в памет на Славян Иванов

Музикалното събитие е посветено на паметта на талантливия Славян Иванов, който загуби живота си през 2018 г. едва на 18 години, но остави трайна следа с любовта си към музиката и китарата

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени