В Смолян: Условна присъда за санитарка, причинила смъртта на психично болен мъж по непредпазливост

Делото срещу жената е било по съкратеното съдебно следствие, след като е признала всички факти и обстоятелства, посочени в обвинителния акт

Съдебна палата-Смолян
Съдебна палата-Смолян Източник: Zonanews

Районният съд в Смолян наложи условна присъда от година и два месеца на санитарка, обвинена за причиняване на смърт по непредпазливост на психично болен мъж, предаде БТА, позовавайки се на председателя на Окръжния съд Петър Маргаритов.

 

Делото срещу жената е било по съкратеното съдебно следствие, след като е признала всички факти и обстоятелства, посочени в обвинителния акт.

 

Санитарката е обвинена в това, че на 10 октомври 2021 година е причинила смъртта на 59-годишния И.Б. по непредпазливост, който е бил настанен в Дома за психично болни мъже в село Петково.

 

В изливно помещение върху етажерка той намерил и погълнал ефервесцентна таблетк от 3,3 грама дезинфекционен препарат с търговско наименование "Санифорт". 12 дни по-късно И.Б. е починал в смолянската болница. Таблетката е била оставена там от санитарката. 

 

Според експертизата смъртта на мъжа е причинена от силно действащо отровно вещество - натриев дихлоризоцианурат дихидрат, натриев карбонат, бензоена киселина и адипинова киселина, съдържащи се в таблетката.

Още от "Смолян"

Премиерът Желязков: Ще настояваме пред гръцките власти ГКПП "Рудозем-Ксанти" да заработи до следващата година 

В рамките на тази година ще завършат работните проекти по третата лента в три участъка - един преди Чепеларе и два участъка по пътя Чепеларе-Смолян, заяви министър-председателят

Прочетете повече прочетете повече

Работници от Украйна, Индия, Бангладеш, Сирия и Узбекистан са наети в хотели и производствени предприятия в област Смоля

Основна част от временно назначените чужденци от страни извън Европейския съюз (ЕС) са в хотели в Пампорово през зимния сезон и други туристически обекти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени