Антикорупционната комисия нахлу в кабинета на зам.-кмета на София Никола Барбутов

Барбутов е с ресор "Европейски политики, международна дейност и туризъм"

КПКОНПИ
КПКОНПИ Източник: Zonanews

Служители на Антикорупционната комисия влязоха тази сутрин в кабинета на зам.-кмета на София Никола Барбутов, с ресор "Европейски политики, международна дейност и туризъм". За случая е уведомена Софийската градска прокуратура, съобщава БНР. Все още няма официална информация във връзка с какви процесуално-следствени действия е предприето претърсването. 

 

Няма официално потвърждение, че обискът на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) има общо с напускането на ПП от страна на двама районни кмета и двама общински съветници, които вчера казаха, че го правят заради "оказан върху тях натиск по определени обществени поръчки".

 

По-рано тази сутрин вече независимият общински съветник Димитър Шалъфов каза, че снощи до късно е давал показания в КПК.

Още от "София"

Напусналият ПП съветник Димитър Шалъфов: Дадох показания в Комисията за противодействие на корупцията

Той обяснява, че е избрал да подкрепи колегите си Ивайло Кукурин и Георги Тодоров, "в този толкова труден за тях момент, защото вярвам, че те казват Истината"

Прочетете повече прочетете повече

Гроздан Караджов: Временно отнемаме лиценза на наземния оператор "Суиспорт България" заради блокираните пътници

По думите му, хаосът при наземното обслужване е резултат и от занижен контрол от страна на Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна администрация" (ГД ГВА)

Прочетете повече прочетете повече

Изборният ден в столичния район "Искър" е започнал нормално, отворени са всички секции

Жителите на района ще избират между Ясен Русев, издигнат от ПП-ДБ, който получи на първия тур 2563 действителни гласа, и Петко Краев, издигнат от местната коалиция ГЕРБ-СДС " - с 1659 действителни гласа

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени