Антон Хекимян: Планираме създаването на ново технологично училище към Столична община

Кандидатът за общински съветник от ГЕРБ-СДС Любомир Минчев пое ангажимент за разширяването на ТУЕС

Антон Хекимян на среща с представителите на IT-общността
Антон Хекимян на среща с представителите на IT-общността Източник: ПП ГЕРБ

Секторът на информационните и компютърни технологии е един от най-бързоразвиващите се в София, а бизнесът иска да има подготвени кадри. Затова в моята програма залагаме създаването на ново общинско технологично училище. Това е начинът да подпомогнем бизнеса и да инвестираме в професионалното развитие на децата ни", това заяви Антон Хекимян, кандидат за кмет на София от ГЕРБ-СДС, на среща с представителите на IT-общността.

 

Той представи програмата си в секторите "Образование" и "Дигитализация" пред представители на организациите БАЙТ, БАСКОМ и ИКТ Клъстер.

 

Антон Хекимян на среща с представителите на IT-общността
Антон Хекимян на среща с представителите на IT-общността Източник: ПП ГЕРБ



"София има потенциал да се превърне в образователен и научен център, а дигитализацията е неизменна част от работата ни. Общината вече е заложила дигитализацията на много от услугите, които предоставя, а целта е по-голяма бързина, ефективност и най-вече прозрачност на процесите. Това е начина да се повишава и доверието на хората към институциите", заяви още Хекимян.

 

По думите му добър пример е ползването на електронната карта за градски транспорт-ежедневно в София над 70 хиляди пътувания се извършват директно с банкови карти. Това е голямо улеснение за гражданите.

Антон Хекимян на среща с представителите на IT-общността
Антон Хекимян на среща с представителите на IT-общността Източник: ПП ГЕРБ



Той определи диалогът със сектора като изключително важен и се ангажира това да продължи, за да може с общи усилия да се развива  дигитализация на процесите в общината и инвестициите в образованието и професионалното израстване на децата и младите хора.

Кандидатът за общински съветник от ГЕРБ-СДС Любомир Минчев пое ангажимент за разширяването на ТУЕС. "Трябва да има борд на целия сектор, в който заедно да се търсят и намират решения за всичко, свързано с процеса по дигитализация на общината”, заяви Минчев.

На срещата присъстваха и кандидатите за общински съветници Георги Георгиев, Стефан Марков и Владимир Данаилов.

Още от "София"

Традиционните "Есенни срещи с растенията" ще се състоят в Ботаническата градина на БАН

Любителите и ценителите могат да си купят от нас красиви и полезни растения за дома и офиса, размножени и отгледани в Ботаническата градина на БАН, поясняват учените

Прочетете повече прочетете повече

Въвежда се временна организация на движението в столицата заради провеждането на традиционния "Маратон София 2025"

Обществените транспортни линии ще се движат по променени маршрути по време на маратона. Автобуси, тролейбуси и трамваи ще преминават през обходни маршрути и временни спирки

Прочетете повече прочетете повече

Общинските съветници от ГЕРБ-СДС спряха изграждането на гето на “Ломско шосе” в София

Според внесения в СОС доклад на кмета Терзиям, т.нар. мобилни жилища за роми трябва да се намират на бул. "Ломско шосе" - между две метростанции и в близост до жилищни блокове

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Предложихме държавата да се намеси в кризата с боклука, кметът каза, че ще се справи

По думите му срещата с кмета Терзиев и кметовете на "Люлин" и "Красно село" не е била с цел да се търсят причините и последиците от създадената ситуация

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени