DARA кацна на летище "Васил Левски" в София, посрещнаха я с водни салюти (НА ЖИВО)

Още с появата ѝ на терминала летището беше огласено от възгласи "Бангаранга"

Посрещане на DARA
Посрещане на DARA Източник: Скрийншот видео кадър

DARA кацна на летище "Васил Левски" в София с полет от Виена часове след историческата победа на страната ни в конкурса "Евровизия". Стотици фенове, близки и журналисти се събраха, за да посрещнат изпълнителката, донесла първия триумф за България в музикалната надпревара.

 

Посрещане на DARA
Посрещане на DARA Източник: Скрийншот видео кадър

Самолетът на DARA беше посрещнат с водни салюти, което е тържествен авиационен ритуал, при който две противопожарни или специализирани летищни коли изстрелват мощни струи вода във въздуха, образувайки арка, през която самолетът преминава след кацане. Това е знак на уважение, признание и празничност.

 

След кацане самолетът рулира по пистата, а от двете му страни пожарни автомобили създават водна "арка". Самолетът минава под нея бавно – това е самият "воден салют".

 

Традицията идва от пожарните служби в авиацията и с времето се превръща в международен символ на чест и уважение – нещо като "воден поклон" към екипажа и пътниците.

 

Още от "София"

В столичния район Средец и на още 12 места избират кмет

До частичния вот се стигна, след като на 20 февруари бяха предсрочно прекратени правомощията на Трайчо Трайков като кмет на район "Средец" от ПБ-ДБ заради избирането му за служебен министър на енергетиката

Прочетете повече прочетете повече

Прокуратурата с най-тежки обвинения срещу шофьорите от катастрофата снощи, завършила с вече трима загинали в София

Случаят напомня на катастрофата, причинена от 21-годишния Виктор Илиев, който през август 2025 г. се вряза с над 160 км/ч в автобус на градския транспорт

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени