ГЕРБ-СДС: Терзиев излъга протестиращите служители на градския транспорт в София и се скри

Според ГЕРБ-СДС протестът на хората е справедлив, защото са жертва на лъжите и неспазените ангажименти от Теризев

Васил Терзиев
Васил Терзиев Източник: БГНЕС

Днес служители и синдикати на градския транспорт протестираха пред сградата на Столична община заради неизпълнените обещания за увеличение на заплатите от страна на кмета Васил Терзиев. Това се казва в позиция на общинските съветници от ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет (СОС) по повод днешния протест.

"Не само, че ги излъга, но и днес се скри от протестиращите и не ги изслуша и удостои с присъствието си. Просто изпрати заместника си по транспорт Илиян Павлов и Борис Бонев, които проявиха леко раздвоение, обличайки сините дъждобрани и присъединявайки се към протестиращите срещу тяхното управление", възмущават се още съветниците от ГЕРБ-СДС.

Брифинг на общинските съветници от ГЕРБ-СДС
Брифинг на общинските съветници от ГЕРБ-СДС Източник: ПП ГЕРБ



"Терзиев за пореден път показа, че не може да решава важни за гражданите на София проблеми. Този път поставя на изпитание една от най-важните градски системи като излъга шофьорите на градския транспорт и се скри от протестиращите. Въпреки поетите ангажименти за втора стъпка на увеличение на заплатите на работниците в обществения транспорт – "спасителите" не спазиха обещанието си. "Промяната" в София не спази и още едно обещание – да бъде въведена бонус системата за шофьорите", категорични са от опозицията на ПП-ДБ-СС в София.

Според ГЕРБ-СДС протестът на хората е справедлив, защото са жертва на лъжите и неспазените ангажименти от Теризев и споделят, че диалогът със синдикатите, които защитават интерсеите на служителите в градския транспорт винаги е бил водещ за ГЕРБ.

 

Софийски трамвай
Софийски трамвай Източник: Zonanews



"През най-трудните икономически години по време и след пандемия бяха осигурени финансови средства и заплатите на служителите в сектора бяха повишавани през четири поредни години. Истинската модернизация на градския транспорт се случи по времето на ГЕРБ, когато бяха подновени почти 100% от подвижния състав на авто и електротраспорта. Най-мащабните инвестиции се случиха в строителството на метрото", коментират още и добавят, че:

"Проектът за инвестиции на новата власт, който до голяма степен е приписан от миналия мандат в този сектор, е само в сферата на пожеланията, защото за тях няма осигурен нито лев в бюджета".

От ГЕРБ-СДС са категорични, че основна задача за тях винаги е била грижата за хората, затова призовават Терзиев да осигури финансиране за справедливото увеличение на заплатите на работещите в сектора - да си изпълни ангажимента, който пое, но не изпълни.

Още от "София"

Премиерът Желязков: Стабилността на правителството е гаранция за завършването на ключови за България проекти като АМ "Ев

Министър-председателят изрази надежда късогледството при опозицията да бъде преодоляно, така че да видят какви са тъжните перспективи за България, ако страната няма европейско правителство

Прочетете повече прочетете повече

Цялата автомагистрала "Европа" ще бъде в експлоатация от днес, официално пускат последния участък

В пускането на участъка в експлоатация се предвижда да участват премиерът Росен Желязков, министър Иван Иванов, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и председателят на регионалната комисия в парламента Николай Нанков

Прочетете повече прочетете повече

Ваня Тагарева: Спасихме човешки живот по Програмата "Твоето сърце е наша грижа!"

В периода от 17 май до 20 юни 2025 г., в 25 общински лечебни заведения в София, сред които 4 болници и 21 диагностично-консултативни и медицински центрове, са извършени общо 2 183 прегледа

Прочетете повече прочетете повече

София става столица на бъдещето: институт GATE събира световни умове за градовете на утрешния ден

Новината беше обявена от проф. Десислава Петрова-Антонова  - ръководител на направление "Градове на бъдещето" в институт GATE по време на 3D GeoInfo & 9th Smart Data Smart Cities 2025

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени