Илияна Йотова помилва Десислава Иванчева

Десислава Иванчева и Биляна Петрова бяха арестувани на 17 април 2018 г. пред Спортната палата в София, с петцифрен подкуп в евро

Десислава Иванчева
Десислава Иванчева Източник: Facebook

Десислава Иванчева е помилвана от вицепрезидента Илияна Йотова и излиза от затвора в Сливен, съобщи "Сега". До това развитие се стига, след като съдилищата отказаха условно предсрочно освобождаване. Указът на Йотова е за помилване с остатъка от присъдата за корупция на бившата районна кметица на "Младост". 

 

Указът за това решение е пристигнал в Министерството на правосъдието и до края на днешния ден Иванчева трябва да напусне Сливенския затвор.

 

В неделя в интервю за Нова тв вицепрезидентката отказа да съобщи как ще постъпи с Иванчева. "Може да я помилвам, но може и да постъпя обратно", заяви Йотова. 

 

Иванчева изтърпява шестгодишна присъда за поискан подкуп от строителния предприемач Александър Ваклин. Делото срещу нея беше разглеждано от закритата Специализирана прокуратура.

 

Биляна Петрова и Десислава Иванчева
Биляна Петрова и Десислава Иванчева Източник: bTV

По същото дело бе осъдена и Биляна Петрова. Двете бяха арестувани на 17 април 2018 г. пред Спортната палата в София, с петцифрен подкуп в евро. Акцията се ръководеше лично Иван Гешев, тогава шеф на Специализираната прокуратура. 

 

Междувременно, докато беше в затвора, Иванчева роди момче, което отглежда над 80-годишната й майка. 

Още от "София"

Д-р Ваня Тагарева с национална награда "Общински съветник за 2026 г." на Асоциацията на българските градове и региони

За мен тази награда е признание за последователната ми работа в местното управление и усилията, които влагам в развитието на столицата, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

В "Люлин" не се диша от тежка миризма на изгоряла пластмаса, но РИОСВ настоява, че проблем няма

Ирена Милушева от РИОСВ заяви пред bTV, че макар пожарът още да не е овладян, позиционираната на място мобилна измервателна станция не отчита превишение на показателите за замърсяване на въздуха.

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Проф. Михаил Константинов: С промените в Изборния кодекс около 500 000 българи ще бъдат лишени от право на глас

Коментарът му е по повод внесените от "Прогресивна България" промени в Изборния кодекс, които предвиждат въвеждане на изцяло машинен вот в секциите с над 300 избиратели, премахване на ограниченията за секции извън ЕС и заличаване на текстовете за създаване на избирателен район "Чужбина"

Последни новини

Най-четени